Wpis z mikrobloga

"Kilka/kilkanaście minut (szacuje ze ok 15-30km) przed miejscem wypadku wyprzedzało mnie BMW. Zapamiętałem, że był koloru ciemnego i rejestracja zaczynała się na EL. Jadąc A1 w kierunku Katowic (jeszcze na odcinku z dwoma pasami) zacząłem manewr wyprzedzania samochodu przede mną (ja miałem szacunkowa prędkość 130, wyprzedzany samochód może z 110). Będąc na lewym pasie i 1/3 długości wyprzedzanego auta zobaczyłem w lusterku jak z dużą prędkością zbliża się do mnie samochód mrugając światłami. Przyspieszyłem i zmieniałem pas na prawy przy prędkości Ok 145-150km/h. BMW o rejestracji zaczynającej się na EL wyprzedziło Nas bardzo szybko, wydaje mi się, że oddalał się z prędkością jakieś 20-25m/s. Po prostu jeździec bez głowy. Gdy przejeżdżaliśmy koło miejsca wypadku skojarzyłem fakty, gdy zobaczyłem rozbite ciemne BMW o początku rejestracji EL."
#elzera #polskiedrogi #bandycidrogowi #bmw #kierowcy #motoryzacja
Pobierz dashcambandit - "Kilka/kilkanaście minut (szacuje ze ok 15-30km) przed  miejscem wypa...
źródło: deat
  • 67
@Krupier:

ty no #!$%@? popatrz, to dokładnie tak samo jak dzban w bmw

To czemu wszyscy grillują kierowcę BMW? Bo kierowca KIA ugrillował się sam?

@Red_u: wszedłem profil i zobaczyłem, że spuszczasz się na tagu, na którym jakaś typiara pokazała kawałek nogi, więc chyba żaden komentarz nie jest więcej potrzebny xD

@Dziki_czoug: wracaj do swojego zardzewiałego Opla, twój ból dupska związany z szybszymi samochodami nikogo nie interesuje ( ͡
To czemu wszyscy grillują kierowcę BMW? Bo kierowca KIA ugrillował się sam?


@francoisinho: bo istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że to on przyczynił się do tego wypadku.

Z dostępnych filmów nie da się określić czy kolizja nastąpiła gdy kia zmieniała pas by zjechać poganiaczowi, a ten w tym samym momencie też to zrobił, czy może poganiacz po prostu wjechał w kię bo założył, że ta mu zjedzie bo przecież mrugał
@Krupier: "stopień przyczynienia się do powstania szkody" to pojęcia prawa cywilnego, a nie karnego. W prawie karnym wina zawsze jest zero-jedynkowa. To praktycznie czyni cały twój wywód bezsensownym.

Co do dostępnych filmów to nie można też wykluczyć, że BMW wyprzedzało prawym pasem, a nieogar w KIA zajechał mu drogę. Można tylko spekulować.

W ostatnim akapicie znowu odnosisz się do winy totalnie wbrew założeniom prawa karnego. Ale w zasadzie winę jakiego przestępstwa/wykroczenia?
W prawie karnym wina zawsze jest zero-jedynkowa.


@francoisinho: nope.

To praktycznie czyni cały twój wywód bezsensownym


@francoisinho: dalej nope.

Co do dostępnych filmów to nie można też wykluczyć, że BMW wyprzedzało prawym pasem, a nieogar w KIA zajechał mu drogę. Można tylko spekulować.


@francoisinho: no tak, przecież o tym napisałem.

W ostatnim akapicie znowu odnosisz się do winy totalnie wbrew założeniom prawa karnego. Ale w zasadzie winę jakiego przestępstwa/wykroczenia?
@Krupier: jak twój jedyny argument to "nope" i koniec to jak tutaj rozmawiać z debilem twojego pokroju? Nie masz żadnej wiedzy i żadna wiedza do ciebie nie dociera xD

winę spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym ze względu na nadmierne przekroczenie prędkości.

Nie ma takiego artykułu w polskim systemie prawa. Jest tylko przekroczenie prędkości i jest spowodowanie wypadku śmiertelnego.

Nie masz bladego pojęcia o prawie, nie kompromituj się
jak twój jedyny argument to "nope" i koniec to jak tutaj rozmawiać z debilem twojego pokroju? Nie masz żadnej wiedzy i żadna wiedza do ciebie nie dociera xD


@francoisinho: o, i znów się odpalasz. Czyli nic się nie zmieniłeś.

Nie ma takiego artykułu w polskim systemie prawa. Jest tylko przekroczenie prędkości i jest spowodowanie wypadku śmiertelnego.


@francoisinho: a o czym ja napisałem? Czy nadal przerasta cię przeczytanie ze zrozumieniem kilku
@Krupier: poczytaj o winie w polskim prawie karnym, a nie kompromituj się na portalu ze śmiesznymi obrazkami, bo gdyby nie internet to tylko matka by wiedziała, żeś debil ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widać, że na prawie i ruchu drogowym znasz się tyle, co na nieruchomościach, czyli wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież niedawno pisałeś z upartością osła, że typ w Krakowie też przechodził
poczytaj o winie w polskim prawie karnym, a nie kompromituj się na portalu ze śmiesznymi obrazkami, bo gdyby nie internet to tylko matka by wiedziała, żeś debil ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: sugerujesz, że winę można orzec tylko np. osobie, która spowodowała wymuszenie pierwszeństwa?

Jesteś w stanie rozmawiać bez obelg czy dalej nie wyszedłeś ze swojego patusiarskiego kręgu?

Widać, że na prawie i ruchu drogowym znasz się
@Krupier: ja nie muszę sugerować, ja tylko piszę ci, jak orzekana jest wina w polskim systemie prawa. To nie jest sugestia, to jest wiedza.

Jesteś głupszy od dziecka w pierwszej klasie podstawówki, o którym piszesz, tylko jesteś o tyle bardziej ograniczony, że dziecko czasami jest w stanie zrozumieć, że się myliło. Z kolei ty bardziej przypominasz jakieś bezmózgie zwierzę, do którego żadna wiedza nie trafia.

Nie użyłem żadnych obelg, stwierdzam jedynie