Wpis z mikrobloga

"Kilka/kilkanaście minut (szacuje ze ok 15-30km) przed miejscem wypadku wyprzedzało mnie BMW. Zapamiętałem, że był koloru ciemnego i rejestracja zaczynała się na EL. Jadąc A1 w kierunku Katowic (jeszcze na odcinku z dwoma pasami) zacząłem manewr wyprzedzania samochodu przede mną (ja miałem szacunkowa prędkość 130, wyprzedzany samochód może z 110). Będąc na lewym pasie i 1/3 długości wyprzedzanego auta zobaczyłem w lusterku jak z dużą prędkością zbliża się do mnie samochód mrugając światłami. Przyspieszyłem i zmieniałem pas na prawy przy prędkości Ok 145-150km/h. BMW o rejestracji zaczynającej się na EL wyprzedziło Nas bardzo szybko, wydaje mi się, że oddalał się z prędkością jakieś 20-25m/s. Po prostu jeździec bez głowy. Gdy przejeżdżaliśmy koło miejsca wypadku skojarzyłem fakty, gdy zobaczyłem rozbite ciemne BMW o początku rejestracji EL."
#elzera #polskiedrogi #bandycidrogowi #bmw #kierowcy #motoryzacja
dashcambandit - "Kilka/kilkanaście minut (szacuje ze ok 15-30km) przed  miejscem wypa...

źródło: deat

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@dashcambandit: możesz całe życie jeździć bezpiecznie i przepisową a niedyebaniec w sportowym aucie ciebie i twoją rodzinę #!$%@?. Ale spoko dostanie zawiasy bo pewnie wcześniej nie karany i sprawiedliwości stanie się zadość.
  • Odpowiedz
@Sisal: jest na wolności, pytanie czy w ogóle policja ustaliła który z nich prowadził, czy przebadała ich na obecność narkotyków, czy zabezpieczyła dowody. Czy go znajdzie, bo może już opuścił kraj. Policja po wypadku nie powiązała BMW ze zdarzeniem, uznała że Kia uderzyła w barierki i się zapaliła.
  • Odpowiedz
jest na wolności, pytanie czy w ogóle policja ustaliła który z nich prowadził, czy przebadała ich na obecność narkotyków, czy zabezpieczyła dowody. Czy go znajdzie, bo może już opuścił kraj.


@dashcambandit: Policja to na razie kwestionuje udział tego bmw w sprawie...
  • Odpowiedz
@losowyNickk: no właśnie to jest przerażające, jedziesz sobie bezpiecznie w miarę bezpiecznym nowym autkiem na tempomacie z wycieczki a ktoś lecący 250km/h zaraz zrobi z ciebie miazgę.

To nie chodzi o to że ktoś się rozpędził do 250km/h- on nie zahamował mimo że Proceed ma zajebiście dobre światła LED z tyłu na całej długości klapy
  • Odpowiedz
@Sisal: tyle, że akurat w tym przypadku kierowca KIA nie jechał przepisowo, ale ciął lewym pasem na pustej autostradzie

@vealen0: zabójstwo byłoby wówczas, gdyby oferma w KIA jechała zgodnie z przepisami, a dzban nie wiedział, że w Polsce jest ruch prawostronny

Niestety do takiego wypadku potrzeba dwóch dzbanów, a nie tylko jednego.
  • Odpowiedz
@francoisinho:

zabójstwo byłoby wówczas, gdyby oferma w KIA jechała zgodnie z przepisami, a dzban nie wiedział, że w Polsce jest ruch prawostronny


Niestety do takiego wypadku potrzeba dwóch dzbanów, a nie tylko jednego.

Jeśli typ faktycznie jechał 240 to nie ma żadnego usprawiedliwienia i zwalania winy na kogokolwiek innego.
  • Odpowiedz
@Serrrek: jeśli typ jechał lewym pasem tonie ma żadnego usprawiedliwienia o zesłania Sony na kogokolwiek innego.

A co jeśli BMW wyprzedzało prawym pasem (czyli zgodnie z przepisami), a oferma w KIA zajechała mu drogę? Film tego nie rozstrzyga
  • Odpowiedz
@francoisinho: W dalszym ciągu, odnoszę się do prędkości o której ktoś napisał. JEŚLI jechał 240 (i to po ciemku) to bardzo świadomie naraził innych na smierć i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niego
  • Odpowiedz
@Serrrek: co to w ogóle za argument?

To ja napiszę tak - jeśli oferma w KIA jechała lewym pasem na pustej autostradzie to bardzo świadomie naraziła innych na śmierć i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niego

Jakie ma znaczenie to, że było ciemno? Jak ktoś ma kurzą ślepotę to niech nie jeździ po zmroku
  • Odpowiedz