Wpis z mikrobloga

Ludzie kupują ( ͡º ͜ʖ͡º)
W tym jest problem. COVID, inflacja, wojna na Ukrainie. Sprzedawcy, posrednicy sobie zaczęli folgować z cenami i sprawdzaja jak to wpływa na sprzedaż. Ludzie dalej kupują? No to w górę. Sky is no limit. Zyski ciągle w górę.

PS. Powodem może by też to że dużo mieli fabryk Rosja i Ukraina. Stracili surowce z tanich krajów, więc ceny materiałów im też poszły
@markhausen

Sprawdź sobie ile płaci przedsiębiorca podatków w tym kraju. Ikea sprzedaje te gówno jako odbiorca końcowy.
W Polsce ludzie ambitni płacą dziesiątki tysięcy złotych składki zdrowotnej miesiąc w miesiąc. Nie dziw się że wszystko jest drogie jak sam #!$%@?. Wszystko jest dwukrotnie droższe, burgery, pizza, "chińczyk", usługi zdrożały, kiedyś fryzjer męski brał 15/20 zł, dzisiaj 40 to tanio.
Dla porównania rok 2021 vs 2023. Nie wierze, że ta podwyżka jest normalna w ciągu dwóch lat.


@Ka4az: Podziękuj PiSowi. Koszty produkcji materiałów, koszty pracy, transportu, podnoszenie minimalnej.... optymalizacja zysku to ledwie ułamek to część tej wysokiej kwoty. Użyłem ogólnie dostępnych kalkulatorów inflacyjnych, dla uproszczenia za kwotę 1000zł, paragon bez kosztów dodatkowych, tylko bazując na inflacji idzie pod 1300 zł. Dwa - jest to inflacja "uśredniona" z kilkunastu koszyków podzielonych na
  • 96
@grubson234567: mówisz jakbym bił pisowcem XD a nie jestem.

I nie wiem, ale może jesteś ślepy i nie zauważasz jak producenci ruchają konsumentów na każdym kroku. Zwiększamy cenę, bo inflacja? Spoko, ale zwiększymy ile się da + zmniejszymy opakowanie.

Człowieku jak doskonale wiem, że koszty pracownika, materiałów, czy transportu przez ceny paliwa poszybowały, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie DLA TAKIEJ podwyżki. To tylko i wyłącznie dokręcanie do granic mozliwości.