Wpis z mikrobloga

@PiersiowkaPelnaZiol

Skoro marża jest tak wysoka to oznacza że to złoty biznes, zadaj sobie pytanie dlaczego większość punktów gastronomicznych się zamyka.

@Shogun001

Napisałem, polityka UE i wysokie koszty prowadzenia działalności.

@Ka4az

Masz screena z francuskiej Ikei i zrozum że w przyszłym roku ceny w pl będą takie same

To jest aż zabawne, że wykopek oburza się na ceny i "dymanie konsumentów", nie rozumiejąc pewnych mechanizmów które rządzą rynkiem. W Polsce jest drogo,
Notabene - @PiersiowkaPelnaZiol 

Skoro marża jest tak wysoka to oznacza że to złoty ...

źródło: temp_file8800861404029475177

Pobierz
@Ka4az oj tak mirq. Oglądałem ostatnio system Billy żeby zbudować biblioteczke I jak podliczyłem ile czego trzeba to w sumie można kupić coś podobnego w normalnym sklepie meblowym. Jeszcze musiałbym sprawdzić ceny u stolarza jak bym chciał na wymiar. Nie zdziwię się jak będzie niewiele drożej
@Ka4az

Cena drewna jest cholernie duża, metr drzewa na spalenie kosztuje ok 300 zł, #!$%@?ło ich wszystkich ale trzeba zrozumieć że sprzedawca też chce zarobić i nie ma tego za darmo, też skądś musi te drewno nabyć i tutaj jest pies pogrzebany.
@Ka4az: jestem z wyksztalcenia ekonomistą ale pracuje w firmie produkcyjnej. I greedflacja to jest bardzo realne zjawisko. Janusze przykrecali srube az portfele polakow odklepywaly. Po spowolnieniu gospodarczym nagle ceny sie nieco rozluznily mimo podobnych kosztow wytworzenia. To jest elementarz ekonomiczny widac golym okiem co sie dzieje
@Ka4az: oj tak byczq. Kiedyś w ogóle bez zastanowienia kupowałem w Ikei, a teraz to 3 razy sprawdzę na necie czy nie ma taniej bo takie ceny #!$%@? że za koszyk pierdół 2 stówy wychodzą. Z innych sklepów polecam Pepco, często niemal takie same produkty a tańsze (mówię tu oczywiście o pierdołach a nie przedmiotach typu meblościanka xD)