Wpis z mikrobloga

@Ka4az Niby tak ale zawsze jadłem kilka hot dogów na początku a potem klopsiki na wyjściu i nawet jak moja nakupowała to jakoś ten ból zajadałem a teraz mi szkoda pieniędzy (,)
@Notabene Wydaje Ci się, że jesteś mądry, ale jesteś głupio mądry. Powtarzasz tylko #!$%@? ze stajni kucy, tymczasem zapraszam do badań i opracowań Eurostatu. Fakty są takie, że marże stanowią ponad 50% inflacji i są najbardziej dokręcone od lat.
Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że w Polsce nadal udział płac w kosztach firm jest najniższy w Europie.
@Ka4az ten blat mi nie pasuje na pierwszym rachunku. Nie do końca jestem przekonany, że cena 299 za taki blat to cena regularna. Dla przykładu opowiem co mnie spotkało w Ikei:
Robiłem wykończenie swojej kuchni i zamówiłem blat w Ikei na zamówienie. Przyszła ekipa ukr z polskim wąsatym Januszem, który robił pomiary i rysunek projektowy. Wyszło coś koło 3,5k. Jak blat przyszedł, to okazało się, że Janusz źle pomierzył i blat zwróciłem.
@loczyn: Udział płac w kosztach firm jest efektem dużego udziału b2b. Ci straszni informatycy i cała reszta przyczynia się do tego. Porównywanie tych wskaźników pomiędzy krajami nie ma żadnego innego celu niż wzajemne walenie sobie konia bo informacji to żadnych ze sobą nie niesie.

A wzrost marż jest czymś całkowicie normalnym w trakcie inflacji. Każdy zawsze woli zarobić więcej niż mniej. Jakby firma mogła to chętnie by już te ceny podniosła
@Herubin Oczywiście, że jest w tym sporo prawdy, ale to, że polacy płacą 20-50% więcej w złotówkach np w Lidlu, Achaj czy Ikei w stosunku do ich odpowiedników np w Niemczech gdzie są wyższe koszty pracy to z czego wynika? Samym glapą tego nie wytłumaczysz. Po prostu polak lubi wysokie ceny i tyle.
Prędzej Providenta weźmie niż sobie czegoś odmówi.
jako konsumentowi nie podoba mi się jak mocno śrubują ceny


@Ka4az: to nie kupuj. Jak będzie więcej takich, jak ty to ceny spadną. Tak się właśnie stało z masłem, to samo dzieje się np. z rowerami, gdzie przeceny są już po 30-50% nawet.

Zły przedsiębiorca chce jak najwięcej zarobić. Tylko nie to! Przecież nie o to chodzi w biznesie!
  • 4
@loczyn: Przecież nawet szef Rossmana powiedział, że niemiec ma tanio, a Polak lubi drogo, ale ciągle promocje.

I mamy, szejkomaty, kupony, delikarty, miliard różnych kombinacji, zakładania kont, odbijania kart, zbierania znaczków, aktywowania kuponów. Tańsza cola przy zakupie 4 sztuk od środy do niedzieli, ale przy zakupach za 59 zł i jak odbijesz kartę.
  • 0
@wykop hej możecie edytować mój wpis i dodać adnotację:

"W 2021 r. blat był na promocji z 599 zł na 299 zł. Przez co prawidłowa suma to 1296,99 zł."
@Ka4az daj spokój, wykopki mają już tak mózg wyprany przez PSZECIEMBIORCOW że podwyżki cen będą winą każdego tylko nie pszeciembiorców którzy je podwyższyli xD