Wpis z mikrobloga

Jestem coraz bliżej ukończenia mojego opowiadania kryminalnego w formie gry indie.

Świat przedstawiony to Polska roku 2040. Największe światowe korporacje dokonały fuzji tworząc jedną giga korporację - rządy państw zostały oczywiście już wcześniej przekupione i lobbowały na rzecz korporacji. Nastał wczesny korpo-socjalizm, mokry sen Klausa Shwaba , ludzie nie mają już praw do posiadania własności prywatnej, wszyscy pracują na rzecz syndykatu NML (Novi Mundi Lucius) w zamian otrzymują przydział mieszkaniowy oraz wyżywienie, gotówka została zlikwidowana. Z racji tego, że cała opowiadana historia dzieje się na polskiej prowincji to wszystko, cały ten system korporacyjny działa jak komunizm za PRLu - służby przymykają oko na swoich, funkcjonuje barter etc. Można też się naćpać morfiną xD
Forma przedstawienia historii jest w 90% autorska. Sam wykonywałem modele statycznych obiektów 3D w blenderze, porobiłem trochę animacji (większą część jest z bibliotek Mixamo). Wszystkie postacie, poza jedną, stworzyłem w Makehuman + korekty w blenderze. Muzyka i dźwięki z dostępnych mi źródeł CC0.
Staram się rozwijać w kierunku gier storetelling/adventure. Wiem, że wykonałem dużej zbędnej (może wizualnie złej) pracy, jeżeli chodzi o 3D ale sprawiało mi to przyjemność. Cały ten projekt uważam za jeden z najfajniejszych z perspektywy realizacji tak jakby wszystko samo się tworzyło. Takie dziwne wrażenie jak się patrzy na mrowisko, widzisz chaos chodzących owadów a jednak budują coś co ma jednolitą strukturę. Jestem świadomy, że wizualnie nie jest to dzieło - może w 2005 robiło by wrażenie jeżeli chodzi o meshe i tekstury obiektów ale myślę, że udało mi się chociaż uzyskać efekt spójne brzydoty :)

tag do czarnolistowania #fmsimplegamesstudio

#gamedev #sonsofwelder #europa #polityka #nwo #klausschwab #teoriespiskowe #lovecraft #piszzwykopem #indiegamedev #indiegames #kryminalne #blender #gimp #tworczoscwlasna #gry #storetelling #horror oraz może #historieriley , których mi strasznie brakuje do porannej kawy :/
może też #konfederacja ;)
niestety #unity3d - chociaż mam cichą nadzieję, że zmienią politykę naliczania tantiem

dla zainteresowanych opowiadaniem link na steam:
https://store.steampowered.com/app/2451470/The_Order_of_the_Snake_Scale/
FatMo - Jestem coraz bliżej ukończenia mojego opowiadania kryminalnego w formie gry i...
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
Dzięki. Sanitarium również było jedną z inspiracji (oraz jedną z ulubionych gier) jeżeli chodzi o formę/design w rozumieniu aspektu gry komputerowej. Mam uży sentyment do takich gier jak Sanitarium, Quest of Glory 6, Fallout 1/2 etc.
  • Odpowiedz
  • 1
@Xwoktur: Jest jeszcze trochę czasu do premiery. Projekt jest ukończony w 95% więc na pewno go dowiozę. Na razie chciałem po prostu go przedstawić. Odebrać krytykę, pierwszego kontaktu, sugestię i to przepracować.
  • Odpowiedz