Wpis z mikrobloga

@PorcelanowyLis @jmuhha nie wierzę ani w te liczby dotyczące innych zawodów ani w te dotyczące it.

Znajomi pracują w innych branżach i zarabiają sporo więcej. Stawki programistów widzę na jobbordach, nie ma opcji, że 90% siedzi za 4,5 koła
@elektron_: Mediana zarobków w Polsce to 3500 zł na rękę. To znaczy, że 50% ludzi pracuje za mniej, a 50% za więcej.

I możesz mi nie wierzyć, ale to nie jest tak, że poniżej 3500 zł to są wszyscy po zawodówce, bo nie chciało im się uczyć.
@elektron_:

Stawki programistów widzę na jobbordach, nie ma opcji, że 90% siedzi za 4,5 koła


to jest chyba ten słynny błąd przeżywalności.
te oferty z podanymi stawkami w 90% dotyczą seniorów wyspecjalizowanych w bardzo wąskich technologiach (spośród milionów istniejących technologii, każde ogłoszenia szczegółowo wymienia co powinien umieć i z czym powinien mieć doświadczenie kandydat). ofert dla zwykłych ("regular") programistów jest dużo mniej, dla juniorów nie ma praktycznie wcale, a oferty dla
Ja to bym powiedział, że jak nie urodziłeś się synem właściciela przynajmniej średniej firmy to przegrałeś życie


@Vane1905: oczywiście, to jest inflacja oskariatu. By być wygrywem Oskarem w latach '90 wystarczyło mieć trzeźwych rodziców, którzy wysłali cię do wojewódzkiego na studia. W latach '00 musieli do tego dorzucić samochód. W '10-tych mieszkanie, a obecnie tak jak piszesz, średnie przedsiębiorstwo. Może ewentualnie być kilka mieszkań na wynajem albo 100ha+ gospodarstwo. To naturalny
@rafal-paszkowski: Fakt, że w fizycznych zawodach można zarobić. Natomiast miałem na myśli ludzi idących na studia - czyli tych, którzy nie chcą babrać się w pyle, gipsie, piasku, farbie i błocie.

jest to mój bias - nawet nie patrzę na fizyczne zawody, bo bycie fizycznym zupełnie mnie nie interesuje.