Wpis z mikrobloga

Orlen zaniża (lol) ceny paliw pod wybory, rząd ustalił sztucznie niższe ceny energii, Mati zastopował podwyżki biletów PKP, cały czas obowiązuje tarcza na żywność jeśli chodzi o VAT, założony deficyt budżetowy rekordowy - trudno wszystko zliczyć. Rząd nie śpi, bo trzyma kredens.

Pamiętajcie, że wszystko jest pod kontrolo XD

To nie będzie Turcja ani Węgry. To będzie Scenariusz Polski, proszę zapiąć pasy.

#inflacja #ekonomia #gospodarka #nieruchomosci #stopyprocentowe
  • 48
@mickpl: już nas powoli do tego przygotowują. Pojawiają się wywiady, gdzieś ktoś mówi o braku informacji odnośnie przedłużenia tarcz na kolejny rok. Małą stagflację już mamy- spadek PKB przy wysokiej inflacji. Jeden filar naszej gospodarki (konsumpcja) już siadła o kilka procent. Drugi filar (budowlanka) prawdopodobnie też siadzie. Inflacja wywali w kosmos wraz z zamknięciem tarcz wszelakich.
  • 21
Ten kraj musi #!$%@? bo nie ma innego wyjścia.


@Nunum: Ciekawe jak wyglądajo rozmowy w kuluarach. Wyobrażam sobie taką rozmowę Obajtka z Morawieckim. "Ej to na razie nie sprzedawaj po prostu, do 15 października starczy na stacjach". Albo z prezesem PKP "No nie no, na razie trzymaj cenę. Podniesie się w grudniu" itd XD

To nie jest śmieszne nic a nic.
@Gdybykozkanieskakala: będzie tak jak za Gierka. Kilka lat na kredyt a potem 20 lat bidy i wielki kredyt do spłaty na 50 lat. Ale górnicy będą potem z żalem wspominać, że było super.
Kiedyś takiego spotkałem, tak dobrze miał, że skarpetek nie musiał prać, tylko nowe kupował. A potem w '90 marudził, bo z jakiejś budy kiełbaski musiał sprzedawać na jakimś zadupiu przy drodze.
@mickpl ludzie już nie mają pieniędzy. Koleżanka sprzedaje samochód - 0 (słownie zero) telefonów od 3 tygodni, kumpel sprzedaje motocykl- 0 zainteresowania, żadnego telefonu. Ja mam psy na sprzedaż, o ile w tamtym roku brało się za psa 15 tysięcy, to w tym roku nie ma chętnego za 3 tysiące - dzwonią i proponują raty, właściciele pensjonatów dają mi vouchery na 6 tys bo twierdzą że gotówki nie mają no kredyty ich
@mickpl w hurcie nie można paliwa kupić bo ceny zaniżone a na rynkach już powyżej naszych krajowych, tak mówią rolnicy którzy mają do zebrania plony i taki koleś nie będzie jechał na stację 20-30km by zatankować traktor na Orlenie, oni mają swoje dystrybutory u siebie (to jest ciekawa sprawa kto je im sprzedawał a raczej od kogo mieli nakaz kupowania)
i co mamy sytuacje gdzie plony nie zebrane ale wszystko pod kontrolą?