Wpis z mikrobloga

Praktycznie przez całe życie bieganie to moja dyscyplina nr 1.
Teraz głównie trening pod starty na dystansach na 5km i 10 km.
Nie ukrywam jednak, że już od kilku ładnych lat chodzi mi po głowie, aby porzucić bieganie na rzecz weightliftingu - podrzutu sztangi czy rwania.
Zawsze bardzo lubiłem w internecie oglądać treningi chińskich sztangistów czy ich zawody.
Rozmawiałem ostatnio z jedną kobietą, która ukończyła AWF, na co dzień pracującą w szkole jako wuefistka oraz na basenie jako ratowniczka.
Gdy jej powiedziałem o moich planach to mi je odradziła - stwierdziła, że nie mam predyspozycji genetycznych (jestem szczupły i wysoki), że podnoszenie ciężarów jest skierowane dla osób krępych (niższych i szerszych) a ja z moją sylwetką mogę sobie zrobić po prostu krzywdę trenując taki sport.
Zaleciła mi kontynuowanie trenowanie biegania bądź przerzucenie się na basen lub kalistenikę, bo do nich mam "warunki"

Czy ktoś siedzący w temacie może się również wypowiedzieć na ten temat?

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #ciezkaatletyka
Pobierz rales - Praktycznie przez całe życie bieganie to moja dyscyplina nr 1. 
Teraz głównie...
źródło: Screenshot(330)

Czy????

  • Ma rację 49.3% (33)
  • To nieprawda 50.7% (34)

Oddanych głosów: 67

  • 7
@rales: raczej chodzi o to, ze to sport czysto techniczny dwubój wymagający ogromnej mobilności, stabilności. Zazwyczaj od dziecka ludzie go uprawiają pod okiem trenera. Raczej uczenie się go samemu z netu bez dobrego zaplecza kończy się dość szybko urazem. Za to elementy dwuboju i ruchy pewne z niego przydają się niemalże każdemu sportowcowi, bo zarzut to każdy moze się nauczyć jako tako bez ryzyka.
która ukończyła AWF, na co dzień pracującą w szkole jako wuefistka


@rales: czyli wypowiada się z perspektywy kogoś kto zawodowo zajmuje się wymaganiem od ludzi wykonania ćwiczenia bez nauczenia ich wcześniej odpowiedniej techniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz dźwigać to dźwigaj. Weź sobie kogoś kto cię nauczy techniki i bzikaj.
@rales: jeżeli chodzi o budowę ciała, to owszem ma tutaj sporo racji, ale też nie do końca. Wzorcowy weightlifter ma właśnie budowę stereotypowego chińczyka - niskiego, krępego i z krótkimi kończynami. Natomiast nieliczne wyjątki takie jak np. Lesman Paredes z typowo "długościową" budową ciała, to no cóż... są właśnie wyjątkami. A nie do końca dlatego, że nie można ocenić po samej budowie ciała chociażby predyspozycji siłowych, czy mobilności. No i tak
@rales: nie ogarniesz samemu. A jeśli nie chodzisz na siłownie i nie masz doświadczenia z ciężarem to już w ogóle będziesz miał trudności z czymkolwiek na początku. Po czasie Clean and jerk ogarniesz w miarę, ale już taki snatch to wyższa szkoła jazdy.

Ona po prostu powiedziała w czym byś się sprawdził ze swoimi proporcjami, ale nikt Ci nie broni iść np. w strongman ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Nano22: Zależy od mobilności, snatch jest dla mnie łatwiejszy bo bez problemu robię overhead squat za to do dzisiaj mam problem z mobilnością nadgarstków więc mam też problem z wyłapaniem sztangi w cleanie a co za tym idzie robię o wiele gorszy wynik