Wpis z mikrobloga

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIKOGO NIE KRZYWDZĄ MORDO!!!!!!

Ciocia mojej żony leży i umiera w szpitalu. W poniedziałek miała wypadek samochodowy, jak każdy ŚJ miała przy sobie oświadczenie, że odmawia przyjęcia krwi nawet w obliczu zagrożenia życia. Taki dokument ma niestety moc prawną i lekarze są bezsilni.

Ma krwawienie wewnętrzne, hemoglobina leci na pysk (aktualnie poniżej 5!!!), jest podpięta do respiratora.
Nikt jej nie operuje bo w jej stanie bez możliwości podania krwi żadna operacja nie ma po prostu sensu.

Zostawi na tym świecie dwójkę młodych chłopaków, 21 i 23 lata, ich ojciec już od kilku lat nie żyje.
Rodzinka z całej Polski się zjeżdża i ich pociesza „No szkoda szkoda, ale dobrze, że wytrwaliście w wierze, Jehowa to doceni”.

Nawet się na pogrzeb nie wybieramy bo ja bym tam wszystkich tępym widelcem zamordował.

#swiadkowiejehowy #zalesie
  • 232
Zwłaszcza ze do +/- 1940r (z pamięci, mogę się mylić) normalnie pozwalali na transfuzje, potem im sie odwidziało. Za kilka lat znowu im się odwidzi i będzie „No sorrunia, trochę głupio wyszło”


@robertx: To u nich się nazywa "nowe światło" czy jakoś tak :D

@noszekalosze Da się zrobić przeszczep bez transfuzji?

@Wszystkoalbonic:

bo nie utrzymuje z niejehowo rodziną kontaktu


Dlaczego?
ale jest to jej świadomy wybór,


@Glikol_Propylenowy Sorry, ale to jest #!$%@?.
Kto jak kto, ale sekta ŚJ to są mistrzowie indoktrynacji.
Może inaczej było w przypadku ciotki, ale postaw się w sytuacji na przykład jej dzieci.
Od urodzenia wpajane masz te wszystkie zasady, żyjesz w tym dość hermetycznym środowisku, z ograniczonym do minimum kontaktem z ludźmi innego wyznania. Dodatkowo świadomość, że wypisanie się z tej sekty, będzie skutkowało kompletnym zerwaniem kontaktu
@rybak17 podejrzewam, że ze względu na to, że nikt z naszej rodziny nie chciał przejść na ich wiarę.
Pamiętam, jak moja siostra cioteczna (córka jego rodzonego brata) miała komunię, a wujcio z ciocią jehowi kupili jej jehową Biblię xD jak ciotka to zobaczyła to podejrzewam, że parę ciepłych słów na ten temat im wyrzygała i jehowe "porzuciły" naszą rodzinkę.
@Sorrow_and_Extinction: To lepiej opanuj emocje, bo zaraz Ci żyłka pęknie ;). Ludzie robią sobie takie rzeczy na własne życzenie. Mogli by odejść całą rodzina i się w tym zborze nie pokazywać, ale w to wierzą i tkwią w tym bo uważają to za konieczne. Nie można zabierać ludziom prawa wyboru i poprowadzenia ich życia tak, jak tego chcą. Możesz pisać, że to manipulanci, że żerują na biednych ludziach, ale prawda jest
@robertx
Wiem, że siedząc wygodnie przed komputerem łatwo się mówi, ale ja bym spróbował następujących argumentów:
1. Aż do połowy lat 50. XX wieku świadkowie nie uważali transfuzji za coś złego. Za to za złe uważali szczepionki czy przeszczepy narządów. Skąd więc pewność, że nie zmienią tej nauki ponownie? Na stronie https://piotrandryszczak.pl/ jest więcej materiałów na ten temat.
2. Nawet ortodoksyjni Żydzi, którzy starają się dokładnie wypełniać wszystkie nakazy i zakazy nie
@Glikol_Propylenowy:

To nie świadkowie Jehowy są winni, tylko jeśli już to Twoja ciocia, która sama, na własne życzenie odbiera sobie możliwość transfuzji krwii


Jak #!$%@? nie świadkowie jehowy? A kto jej wyprał mózg i kazał to podpisać? Kto jej wmówił że to ważne, kto by ją poddał ostracyzmowi, wykluczył ze wspólnoty i odciął jej wszystkie kontaktu społeczne, (w tym rodzinne) gdyby się sprzeciwiała takim dogmatom?

Oni są winni, a ona również,
@robertx to samo robią powszechnie katolicy w Polsce i generalnie różne grupy na całym świecie. Do 18 roku życia to wina innych ale od kiedy jesteś dorosłym chłopem i babą, pracujesz na siebie, masz własne dzieci to już jest twoja odpowiedzialność i twoje wybory. Szczególnie w dobie tak łatwego i powszechnego dostępu do informacji. Każdy żyje swoim życiem i dokonuje swoich wyborów.
  • 19
@Vokun: Przedstawienie racjonalnych argumentów w rozmowie z ŚJ nic nie da, oni są przygotowywani na takie rzeczy. Najlepiej działa „Słuchaj, ja nie do końca rozumiem jak to jest z tym i z tym, skoro to i to. Mógłbyś spróbować mi to wyjaśnić tak na spokojnie, żebym zrozumiał?”.
Wtedy taki śj sam kopie w Biblii i w źródłach i dochodzi do wniosku, ze ten temat się nie klei. Tylko na to trzeba