Wpis z mikrobloga

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIKOGO NIE KRZYWDZĄ MORDO!!!!!!

Ciocia mojej żony leży i umiera w szpitalu. W poniedziałek miała wypadek samochodowy, jak każdy ŚJ miała przy sobie oświadczenie, że odmawia przyjęcia krwi nawet w obliczu zagrożenia życia. Taki dokument ma niestety moc prawną i lekarze są bezsilni.

Ma krwawienie wewnętrzne, hemoglobina leci na pysk (aktualnie poniżej 5!!!), jest podpięta do respiratora.
Nikt jej nie operuje bo w jej stanie bez możliwości podania krwi żadna operacja nie ma po prostu sensu.

Zostawi na tym świecie dwójkę młodych chłopaków, 21 i 23 lata, ich ojciec już od kilku lat nie żyje.
Rodzinka z całej Polski się zjeżdża i ich pociesza „No szkoda szkoda, ale dobrze, że wytrwaliście w wierze, Jehowa to doceni”.

Nawet się na pogrzeb nie wybieramy bo ja bym tam wszystkich tępym widelcem zamordował.

#swiadkowiejehowy #zalesie
  • 232
  • Odpowiedz
  • 87
@In_thrust_we_trust: To nie takie proste ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jako ze nigdy nie byłem świadkiem Jehowy mogę się kontaktować z całą rodziną i każdy ze mną będzie rozmawiał.
Moja żona - jako ze kiedyś była śj, a przez takiego jednego #!$%@? została wykluczona - nie może się odzywać do rodziny a raczej ta rodzina do niej.

Najsmutniejsze w tej całej sytuacji jest to, że ta ciocia
  • Odpowiedz
@robertx: Słuchaj, to tak naprawdę nie jest Twoja sprawa. Twoja ciocia nie ironicznie wierzy w te zabobony, dlatego postępuje tak, a nie inaczej, jak sam widzisz religia w tym wypadku szkodzi, ale jest to jej świadomy wybór, a wszyscy muszą pogodzić się z konsekwencjami. 20 latki to już stare byki, poradzą sobie. Idź na pogrzeb i godnie ja pożegnaj, nie zachowuj się jak nastolatek. To nie świadkowie Jehowy są winni, tylko
  • Odpowiedz
@robertx: Przynajmniej nie palili na stosie ludzików i chodzą w garniturach a nie odzieży sportowej. Tak szczerze nawet się zastanawiałem nad wstąpieniem, bo tam polki nie wymagają od swoich chłopów alkoholizmu, żeby dać się zapłodnić i możesz bez gumy a jak ci taka baba mówi że te rzeczy dopiero po ślubie to nie robi ciebie w h. i nie puszcza się w międzyczsie 20 razy z przygodnymi ziomkami. No coś za
  • Odpowiedz
@robertx: Mam w rodzinie i mimo bardzo słabego kontaktu to pewnie miałbym podobne podejście.

ta ciocia która umiera jako jedyna potrafiła się odzywać mimo wszystko do mojej żony

Więc nie trafi do raju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: Dokładnie

Kupiłem sobie nawet książkę "Kryzys sumienia" aby trochę lepiej zrozumieć tą sektę ale jakoś nie mogę się do niej zabrać
  • Odpowiedz
@robertx za 10 lat #!$%@? z brooklinu się zmieni ze jednak można krew w celach medycznych. Tak samo jak się im zmieniło z tym ze przeszczep organu nie jest traktowany jako kanibalizm. Ile osób umarło przez brak przeszczepu ciężko powedziec ale na pewno duzo.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 122
@noszekalosze: Zwłaszcza ze do +/- 1940r (z pamięci, mogę się mylić) normalnie pozwalali na transfuzje, potem im sie odwidziało. Za kilka lat znowu im się odwidzi i będzie „No sorrunia, trochę głupio wyszło”
  • Odpowiedz
@robertx: a jakby ją odratowali i by była warzywem to byś się cieszył wtedy? Przyjeżdżałbyś codziennie pomagać, myć ją? Czy ma dwóch synów i to oni by wtedy już musieli #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
@robertx: współczuję, niestety ta sekta bardzo pierze mózgi przez co jej członkowie są święcie przekonani że jako jedyni słusznie postępują. Z jednej strony jest to jej decyzja, z drugiej kierowana tym, że jej nie wolno, bo wierzy w to że Jehowa ją za to potępi. Nie mówiąc już o tym że zostałaby wykluczona.
@Glikol_Propylenowy raczej każdy świadek to nosi, były duże naciski i starsi zboru tego pilnowali. Przynajmniej jak ja tam
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy

Słuchaj, to tak naprawdę nie jest Twoja sprawa. Twoja ciocia nie ironicznie wierzy w te zabobony, dlatego postępuje tak, a nie inaczej, jak sam widzisz religia w tym wypadku szkodzi, ale jest to jej świadomy wybór, a wszyscy muszą pogodzić się z konsekwencjami. 20 latki to już stare byki, poradzą sobie. Idź na pogrzeb i godnie ja pożegnaj, nie zachowuj się jak nastolatek. To nie świadkowie Jehowy są winni, tylko jeśli
  • Odpowiedz
@robertx u mnie w rodzinie była podobna sytuacja. Brat rodzony mojej mamy przeszedł na "wiarę" ŚJ za sprawą żonki. Któregoś dnia trafił do szpitala, uratować mogła go tylko transfuzja krwi, oczywiście jak wiadomo nie bo Johwe się zezłości, uj że masz dwoje malutkich dzieci ledwo urodzonych i trzecie nastoletnie, które potrzebują obojga rodziców... nie ma możliwości na takie historie. Rodzina przyjeżdżała tłumnie, każdy prosił, później błagał, by się zgodził na tę transfuzję.
  • Odpowiedz