Wpis z mikrobloga

ŚWIADKOWIE JEHOWY NIKOGO NIE KRZYWDZĄ MORDO!!!!!!

Ciocia mojej żony leży i umiera w szpitalu. W poniedziałek miała wypadek samochodowy, jak każdy ŚJ miała przy sobie oświadczenie, że odmawia przyjęcia krwi nawet w obliczu zagrożenia życia. Taki dokument ma niestety moc prawną i lekarze są bezsilni.

Ma krwawienie wewnętrzne, hemoglobina leci na pysk (aktualnie poniżej 5!!!), jest podpięta do respiratora.
Nikt jej nie operuje bo w jej stanie bez możliwości podania krwi żadna operacja nie ma po prostu sensu.

Zostawi na tym świecie dwójkę młodych chłopaków, 21 i 23 lata, ich ojciec już od kilku lat nie żyje.
Rodzinka z całej Polski się zjeżdża i ich pociesza „No szkoda szkoda, ale dobrze, że wytrwaliście w wierze, Jehowa to doceni”.

Nawet się na pogrzeb nie wybieramy bo ja bym tam wszystkich tępym widelcem zamordował.

#swiadkowiejehowy #zalesie
  • 232
To nie pedofile są winni, tylko jeśli już to dzieci, które same, na własne życzenie im się oddają.


@Mandarex: Mhmm, czyli wg Twojego toku rozumowania każdy obywatel Niemiec powinien dostać kulkę w łeb po wojnie, bo wszyscy Niemcy to naziści i dopuścili się zbrodni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ja Cię nie znam, więc nie będę oceniał jakim człowiekiem jesteś.
@robertx ja byłem od małego niestety ale się nie dałem :D ciągali mnie na te zebranka ale nie kojarzę żebym na którekolwiek poszedł z przyjemnością czy z własnej woli. Niestety ostatnio siostra się do nich przyłączyła, zero konstruktywnej rozmowy, żadnych argumentów bo organizacja tak mówi i to jest święte. Najlepsze jak pytam jaka jest różnica między ich updatami typu niwe światło a tym ze nie uznają objawień. Nie wspominając o innych rzeczach
@robertx No tak samo jak zrobili ze wszystkich którzy zginęli albo gnili w pierdlu za odnowe służby wojskowej. Ciekawe były podwójne standardy jak w Afryce gdzieś byli zabijani za nie obstawianie po stronie kraju i brooklinek nie zrobił nic. Za to w Meksyku pozwalali na dawanie łapówek urzedasom żeby nie musieli odbywać sw. Nawet wysłali jakiegoś guru z ‚ciała kierowniczego’ żeby im to bezpośrednio przekazał. #!$%@? hehe
@Glikol_Propylenowy:

Mhmm, czyli wg Twojego toku rozumowania każdy obywatel Niemiec powinien dostać kulkę w łeb po wojnie, bo wszyscy Niemcy to naziści i dopuścili się zbrodni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jak już porownujesz do nazistów, to faktyczną analogią by było gdyby ci niemcy pozostawali nazistami, werbowali nowych, nie widzieli problemu w tym co wyznają i co robią.

I według jego toku rozumowania oni nie są niewinni, a
@In_thrust_we_trust:
Bzdury gadasz.
W biblii jest ogrom bzdur których się nie da czytać - dosłownie - dzisiaj, bo skręca. A tego się uczy 7 latków z automatu. Chrzty to sekciarskie rytuały z definicji. I szereg powszechnie panującyh zasad jak traktowanie wszelkiej aborcji jako grzech, jest tylko dowodem na kompletną ignorancję kościoła katolickiego wobec moralności.

I mylisz kościół z religią też. O wierze, czy szerzej ujmując przekonaniach religijnych nie masz pojęcia.
@robertx na mojej wsi była podobna sytuacja. Rolnik z żoną, świadkowie Jehowy mieli wypadek i żonie potrzebna była amputacja nogi, długo walczyła i w końcu się na to zgodziła, mąż niestety nie. Teraz sam wychowuje kilkoro dzieci, smutne jak jakieś śmieszne przekonania mogą zniszczyć czyjeś życie.
W poniedziałek miała wypadek samochodowy, jak każdy ŚJ miała przy sobie oświadczenie, że odmawia przyjęcia krwi nawet w obliczu zagrożenia życia.

@robertx: Ale o co chodzi? Przecież sama to podpisała, świadomie wybiera śmierć zamiast życie z przetoczoną krwią. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
To nie świadkowie Jehowy są winni, tylko jeśli już to Twoja ciocia, która sama, na własne życzenie odbiera sobie możliwość transfuzji krwii, co dla niej jest w jakiś sposób ważne.


@Glikol_Propylenowy:
Tak tak. To nie piorący mózgi są winni, to ofiary na własne życzenie. Jeśli twoi rodzice są ŚJ to zostajesz ŚJ i jesteś od młodości indoktrynowany i manipulowany w tej społeczności. Tak samo jeśli są katolikami czy mormonami czy scjentologami.