Wpis z mikrobloga

BMW w latach 2010: ładnie zaprojektowane wnętrze, zegary i ekran wkomponowane w deskę rozdzielczą, widać że ktoś kto to projektował miał zamysł na wszystko od początku do końca

BMW w latach 2020: o kurde, na jutro muszę mieć skończony projekt wnętrza. O cholera, zapomniałem o wyświetlaczu i tablecie! Co robić...? Wiem! Tablet na całą długość deski rozdzielczej!

#bmw #motoryzacja #takaprawda
Viarus_ - BMW w latach 2010: ładnie zaprojektowane wnętrze, zegary i ekran wkomponowa...

źródło: temp_file8919150258127595819

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@Viarus_: poza tym gównianym wystającym ekranem ten dolny jest nadal fajniejszy i bardziej przejrzysty. Po co mieć nasrane tyle przycisków i lampek jak masz wszystko w jednym miejscu?
  • Odpowiedz
via Android
  • 539
@fiefiurka wolę mieć nasrane przycisków które mogę wcisnąć w czasie jazdy nie odrywając wzroku od drogi, niż macać palcem po tablecie i rozpraszając się
  • Odpowiedz
@Viarus_: no ale co chcesz zmieniać w trakcie jazdy poza tym co masz na dolnym zdjęciu na kierownicy, drzwiach i pod nawiewami? Mam podobną ilość przycisków w Alfie i nawet raz mi nic więcej nie było potrzebne. Napisz czego tam brakuje bo argumenty ludzi antycznych o przewadze miliona guziczków nad eleganckim ekranem są wyjęte z dupy. Jedyne jaką to miało przewagę to ilość brudu, którą potem trzeba pędzelkiem wymiatać regularnie.
  • Odpowiedz
@fiefiurka: A czy ty zwróciłeś uwagę, że masz nasrane tych przycisków tylko na kierownicy?
co najmniej 15, a być moze 20kilka bo obrazek w słabej jakości xd
Nasranie znikło ze środka a przeszło na kierownicę, poza tym to samo w sumie.

Czytaj suma sumarum przyciski do radia zmienił położenie a do tego dowalono tablety, chociaż ja wole te tablety niż bez, może i żałośnie wygląda, może jakby się chowały i wyciągały
  • Odpowiedz
@voldi: masz rację i jest to nawet praktyczne. Zdecydowanie wolę korzystać z tych przycisków przy kierownicy niż pozostałych. Tym stwierdzeniem w każdym razie obaliłeś teorię autora wątku bo teraz jest bezpieczniej skoro są przy kierownicy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 374
@fiefiurka na przykład, jest zima, wsiadam do zimnego samochodu, włączam sobie grzanie fotelu jednym przyciskiem. Prowadząc samochód zrobi mi się ciepło, więc jednym przyciskiem wyłączam grzanie. Wolę to, niż szukanie opcji gdzieś w ekranie. Żeby jeszcze ten ekran był chociaż jakoś ładnie wkomponowany w deskę, a nie na chama wciśnięty jak najtańsza chińszczyzna.
  • Odpowiedz
@Viarus_: Siedziałeś kiedyś w takim bmw na pewno. Daj spokój kolego, przycisk od podgrzewania foteli jest często z boku każdego fotela, którym wygodnie włączasz i wyłączasz. Ten na dole jest paskudny przez to wystawanie tu się już zgodziłem ale cała reszta jest dużo ładniejsza. Sam mam "odstający" ale tylko dlatego, że się wysuwa po przekręceniu silnika i w tym przypadku wolę taki nawet bajer od tego szajsu z dołu.
  • Odpowiedz
@Viarus_: o nie nie, samochód z tego roku, ksoztujący nie wiem ile ale dajmy na to 350tyś nie powinien być na pczycisk, to powinno dizałać na zasadzie za kilka minut będę jechał i mówie do telefonu "samochod grzej dupe", sekunde po tym odpala mi się grzenie fotela.

Może dużo wymagam, ale rozumiem, że jak się kupuje dustera za 70k to można tego nie mieć, niemniej BMW powinno mieć takie funkcje i
  • Odpowiedz
@voldi: w BMW możesz sobie zaprogramować, że poniżej pewnej temperatury automatycznie grzeje dupę.
Tablety da się ładnie wkomponować - patrz Alfa Giulia 2023.
Przymierzałem się do najnowszej 3 i te ekrany robią wrażenie swoim rozmiarem, chociaż design odpycha. Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że zbędny mi tak duży ekran navi.
  • Odpowiedz
@Viarus_: mówisz o bmw a co dopiero takie bieda citroen c4, głupie radio zmienić to 3 przyciski na dotykowym + powrót do navi kolejne dwa razy i tak w kółko Macieju. W nocy jest opcja wyłączyć tablet ale jak tylko podglosjisz radio na kierownicy to gowno się włączy i znowu dwa przyciski dotykowe trzeba wcisnąć by go wyłączyć. Itd.
  • Odpowiedz
@Viarus_: Też uważam że to zbrodnia co zrobili z deską w BMW obecnie i to nawet nie przy okazji liftu tylko wcisnęli to już prawie wszędzie - nawet w seriach 2 i 4 gdzie nie było jeszcze LCI(do niedawna poważnie myślałem nad bobrem zanim zrobili tę masakrę). Natomiast te zdjęcia które wrzuciłeś jako porównanie są bez sensu - tamte deski w F10 czy W212 nie były zaprojektowane z myślą o dotykowym
b.....s - @Viarus_: Też uważam że to zbrodnia co zrobili z deską w BMW obecnie i to n...

źródło: p90323693_highres

Pobierz
  • Odpowiedz
Alfa Giulia 2023


@saycool: To małe gówienko nazywasz ekranem? No tak, w autach za 1/4 ceny to są ekrany...

Tak mkro ekrany da się wkomponować w deskę xd tyle, ze ten fajny duży ekran z BMW jest fajny i duży a nie mały bieda... w starym BMW jak widać na obrazku też był mały bieda ekran i też mieścił się w desce.

Jak ktoś nie potrzebuje to ok, ja np. wygląda
voldi - >Alfa Giulia 2023

@saycool: To małe gówienko nazywasz ekranem? No tak, w aut...

źródło: alfa-romeo-giulia-2023-23

Pobierz
  • Odpowiedz