Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Draay - Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze...

źródło: IMG_3800

Pobierz
  • 273
@Draay: Po co jechałeś zgodnie z przepisami we Włoszech? Tam policja nie ściga za przekraczanie prędkości jeśli tylko zwolnisz jak ja mijasz. Pewnie ci została trauma przez przejechanie przez poyebowo Austrackie z ich ograniczeniami do 100km/h na autostradach xD

BTW odłączane quattro to chyba nie istnieje. Coś podobnego jest w modelu a3 ale tam nie ma quattro tylko jakieś gówno je udające na haldexie ;)
@Norskee: Nie jest spójna i przyjmij to do wiadomości xD Zesrałeś się bo ktoś ci wytknął błąd, a ty bardzo nie lubisz jak ktoś ci wytknie brak wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w obcym miejscu nie znając dróg

Jaką wiedzę o autostradach potrzebujesz by jechać po nich szybko? xD Czyli nie potrafisz jeździć, a teraz dochodzi czynnik bycia cymbałem, który nawet nie wie jak wygląda sieć drogowa
@Norskee:

Jak nie potrafimy się zastosować do prostych zasad


Tak tak, poczekaj zwolnię na esce do 100 bo dali na prostej drodze znak.
O albo jest zakręt na krajówce- i cyk 60.
Wjeżdżasz do Austrii gdzie mają poukrywane fotoradary i napieprzasz serpentyny A2 jadąc 130 ZGODNIE Z OGRANICZENIEM, robiąc takie łuki, że się ledwo trzymasz drogi, obok jest znak 100 (W CZASIE OPADÓW).

W twoim gównopaństwie jest nie do pomyślenia, żeby
@tellet: ile razy w DE trafiłem na zakręt w którym auto ledwo sie trzyma a ograniczenie to 100km/h, jedź ile potrafisz. W Austrii ekspresówka przez serpentyny no i zwolnij jak pada ale jak sie trzymasz to dajesz 130km/h byczqu o ile pasażer ci sie nie wyrzyga xD

W PL: ej jedź 80km/h bo może być zwierzyna na ekspresówce, masz tutaj 25km nowej ekspresówki, 80km/h to dobra prędkości byczq
@Draay: na trasie wszystkie auta palą praktycznie tyle samo, to czy masz 1.0tsi 1.5tsi 2.0tsi, czy to fabia czy superb to zawsze wychodzi podobny wynik. Przy 140km/h to już w ogóle praktycznie identycznie między 7.5 a 8L
Jedyne co zmienić może wynik to jakieś 5.0 v8 albo SUV pchający powietrze

Sprawdź dobrze czy przypadkiem nie masz sprzęgła wielopłytkowego rozdzielającego napędy