Wpis z mikrobloga

Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze spalania w dłuższej trasie zgodnej z przepisami.
U mnie Zielona Góra - Tiers (miejscowość w górach we Włoszech). Przez Niemcy i Austrię. Jechałem pod znaki + maks. 10 km/h.
W komentarzu fota z ekonomicznej krótszej jazdy, między miejscowościami w Dolomitach. To żeglowanie/dryfowanie sporo zaoszczędza. I chyba odłączanie osi (choć nadal nie wiem czy na pewno mam odłączane 4x4, czy stałe ;)).

#niktniepytal #motoryzacja #samochody
Draay - Audi A5 (45 TFSI Quattro, 2021)
Ostatnio widziałem na tagu #audi kilka fot ze...

źródło: IMG_3800

Pobierz
  • 273
  • Odpowiedz
@Norskee: może jeden na 100 zakrętów ma sensowne ograniczenie?
I wtedy się dzieją rzeczy niestworzone, bo nauczony poprzednimi 99, jechałeś tyle samo?

@dzem_z_rzodkiewki bo jakby tak się rozdrabniali to jak z "HURR DURR PIJONYMY ZA KIEROWNICO", gdzie przy europejskim powszechnym dozwolonym 0.5, to mamy naród trzeźwy jak świnie, ale zamordyzm pozostał (u kacapów mają 0.0 i co z tego?)
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki zastanawiałem się nad corolla ale te cvt to jakieś nieporozumienie, autem jeździ na co dzień żona w ciągłym biegu więc nie da rady jeździć eco hybrydą. Jak zamawiam bolta i widzę że corolla to wiem, że będzie #!$%@? jechał do mnie 2x dłużej w trybie eco, ja tak nie potrafię.

edit: mi każde auto pali około 10l w mieście czy to diesel czy inna benzyna więc to zaakceptowałem, ale #!$%@? mnie
  • Odpowiedz
@Norskee: lol, idź już wiecej nie postuj. Nawet nie wiesz o czym tu mówimy

Z tego 23% pewnie większość jechała grubo, zresztą widze jak ludzie jeżdżą, 100 w zabudowanym to norma na zadupiu

Ile z tego zostalo spowodowane przez jazde szybciej tam gdzie jest idiotyczne ograniczenie (np 80 na ekspresówce)? Praktycznie zero
  • Odpowiedz
BTW odłączane quattro to chyba nie istnieje. Coś podobnego jest w modelu a3 ale tam nie ma quattro tylko jakieś gówno je udające na haldexie ;)


@cwlmod: No to się zdziwisz bo chyba połowa nowych audi albo więcej od któregoś roku ma quattro w postaci odłączanego haldexu i mało które ma stały napęd 4x4.
  • Odpowiedz
@Norskee: nie dyskutuj z tym idiotą. On wszędzie krzewi swoje "szybko i bezpiecznie, a wszyscy dookoła lamusy". Pozostaje mieć nadzieję, że skończy jak ten Berretti czy jak mu tam i nie zabierze nikogo niewinnego ze sobą.
  • Odpowiedz
@Norskee: im lepszy kierowca z którym rozmawiam (a znam ludzi którzy maja ponad milion kilometrów bezwypadkowgo nalotu, plus doświadczenie torowe) tym bardziej uważają ze drogi krajowe i miasta to pułapka i ograniczenia z nielicznymi wyjątkami sa dobrze ustawione i potrzebne (oczywiście błędy są i to nawet poważne, ale to nie jest tak jak by chcieli #!$%@? że 80% dróg jest zle oznakowana. Nawet jeśli ty nie widzisz sensu ze swojej perspektywy,
  • Odpowiedz
przepychasz powietrze i masz kijowy Cx


@dzem_z_rzodkiewki: Cx to współczynnik a opór wynika z powierzchni razy Cx.

taigo jak stoi obok opla insignii w liftbacku na podjeździe to mam wrażenie że insignia jest wyższa xD

@Dziecko_Proboszcza Insignia nie jest wyższa to raz, a po drugie to na opór wpływa kształt tyłu. To dlatego hatchbacki mają gorsze spalanie od sedanów
  • Odpowiedz
@Norskee: xD, przecież we Włoszech cię wyprzedzą na ciągłej, skrzyżowaniu, pasach byle tylko jechać ponad limit. To u nas nie ma takiej dziczy jak tam jest, u nas przynajmniej większość się pilnuje jeśli chodzi o znaki poziome.
  • Odpowiedz
@Norskee: Dałem ci ostrzeżenie, żeś głupi i się znasz, ale jak widać ty dalej ciągniesz temat i się ośmieszasz xD

Zastanawiam sie jakim cudem takie pajace jak ty uważają, że mają rację w dyskusji o ruchu drogowym skoro jedyne co potrafisz powiedzieć to są przepisy i sa artykułu. Inne mirki ci wyjaśniły konkretnie gdzie są twoje błędy w rozumowaniu, a ty dalej jak ciemniak brniesz w swoje xD
  • Odpowiedz
@tellet: @dzem_z_rzodkiewki Mireczki drogie, moje słodkie newby :*

Jeśli zastanawiacie się czemu jestem czasami chamski, a bardzo często zwyczajnie troluje, to właśnie dlatego, że ja takich dyskusji mam za sobą mnóstwo. Miernoty drogowe mają wiele cech wspólnych i piszą w bardzo podobny sposób. My mamy jakieś pojęcie i doświadczenie na drogach, a głąby przeczytają definicję i już są mędrcami xD Szkoda czasu na dyskusję z nimi, bo efekt jest zawsze zerowy.
  • Odpowiedz
@cwlmod: oprócz tego że hatchbacki są gorsze to crossovery mają jeszcze podniesioną nieopływową maskę. Widziałem porównanie u petrolheada jakiegoś 1.0tsi 100hp w normalnym aucie hb co szło pod 205km/h i Taigo z większą mocą 115hp co ledwo 190 przekroczyło

Jakby się dało to bym brał auto o kształcie mydelniczki z starym mydłem bo w Polsce autostrada jest praktycznie bez limitu. No ale narazie shooting brake, czuć jak jest odblokowany na autostradzie
  • Odpowiedz
  • 14
@Norskee bo polacy to zwierzęta na drodze, przecież coś takiego jak zapalenie świateł podczas deszczu to dla nich zbyt wielki wysiłek intelektualny
  • Odpowiedz
Ile z tego zostalo spowodowane przez jazde szybciej tam gdzie jest idiotyczne ograniczenie? Praktycznie zero


@dzem_z_rzodkiewki: Siema trole, a ile było niespowodowanych, bo ktoś jechał normalnie i odsunął się #!$%@?ącemu? Tego nawet nie zobaczycie w statystyce, a to w większości przypadków ratuje dupę takim debilom. Ludzie widząc takiego hołka-kołka zwalniają albo zjeżdżają jak wyprzedza na trzeciego.
Myślicie o sobie, że macie nie wiadomo jakiego skilla, a tak naprawdę to inni muszą
  • Odpowiedz