Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej mirki,

Naszła mnie taka rozkmina czy wiele osób kombinuje tak jak ja.

Otóz jestem programistą, takim między midem a seniorem. Zarabiam 15k, w robocie się nie przemęczam, pracuję efektywnie może z 4h dziennie (wszystko zdalnie).

Jakieś 4 miesiące temu znalazłem podobną robotę z jeszcze mniejszymi wymaganiami. Tzn pracuje mniej, zarabiam podobnie, spotkań jest może łącznie 30 minut na tydzień (dwa standupy) i tak sobie ciągne dwa etaty jednocześnie :D

Przy róznych rozmowach dowiedziałem się, że sporo osób tak kombinuje lub by tak chciało.

Czy w czasach pracy zdalnej, gdy człowiek ma większe możliwości i mniej kontroli nad sobą, praca na dwa etaty to normalka? Robicie coś takiego?

#pracbaza #pracawit #praca #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 50
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Ty się pytasz czy na zdalnym to taka norma. A co powiesz o ludziach, którzy pracują w zawodach, gdzie obecność jest obowiązkowa i robią 1,5 czy nawet 2 etaty w miesiącu. Ciesz się, że masz ten komfort i warunki, które pozwalają ci tak pracować.


· Akcje: Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): >Co jak spotkania się nałożą?

@darktemplar: Rzadko się to zdarza. Jak już, piszę po prostu że nie mogę dołączyć bo XX, wizyta u lekarza, inne obowiązki i nikt nie pyta.

A co powiesz o ludziach, którzy pracują w zawodach, gdzie obecność jest obowiązkowa i robią 1,5 czy nawet 2 etaty w miesiącu


@mirko_anonim: No nic nie powiem bo nie widzę związku


@LuckyLuke_2776: Jakie Sorry, connection issues jak np masz retro i refinment ktore trwaja z 3h, to przez 3h bedziesz miał te issues? To ma sens tylko jak któraś z prac nie ma praktycznie spotkań i masz luźny czas oddawania zadań, raczej mało która firma ma takie warunki
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >Jakie Sorry, connection issues jak np masz retro i refinment ktore trwaja z 3h, to przez 3h bedziesz miał te issues? To ma sens tylko jak któraś z prac nie ma praktycznie spotkań i masz luźny czas oddawania zadań, raczej mało która firma ma takie warunki

@darktemplar: nie mam spotkań po 3h (nikt chyba nie ma)

Najdłuższe po 1h ale one są wcześniej planowane. Tak jak
Czy w czasach pracy zdalnej, gdy człowiek ma większe możliwości i mniej kontroli nad sobą, praca na dwa etaty to normalka?


@mirko_anonim: Absolutnie nie jest to normalne. Dlatego ja mam 3 (b2b) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do tego każdy wie, że mam coś jeszcze i jak mi się spotkania nakładają, to albo wdzwaniam się na dwa na raz, albo mniej ważne ignoruję. ( ͡° ͜ʖ
jestem programistą, takim między midem a seniorem. Zarabiam 15k, w robocie się nie przemęczam


@mirko_anonim: a ja zrobię w każdy weekend po 1 sesji zdjęciowej (jakiś ślub, chrzciny) za 4tys jedna sesja. Czasem w jeden weekend wpadną 2 sesje, raz w sobote i drugi w niedzielę. W miesiącu są 4 weekendy. Matematykę pozostawiam tobie
@odczepciesie2: Proszę wytłumacz jak to ogarnąłeś że się na to godzą? Jesteś osobą ultra niezastąpioną wszędzie z top tier? Czemu w procesie rekrutacji mając różnych kandydatów mieli by się godzić na takiego o którym wiedzą że będzie robił też w innych firmach?
@mirko_anonim: U mnie się zdarza tak że np retro trwa do 1,5h, ref tez np 1,5, do tego daily 0,25, to wychodzi ponad 3h spotkań, wiadomo że to nie jest codziennie ale jednak

może niektórzy mają na myśli dodatkowa prace = jakieś drobne zlecenia, to wtedy tak, ale nie pełnoprawny "etat" gdziez jednego np ktoś ma 20k FV i z drugiego 20k FV
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >nie jesteś XD

@ElTalento: Jestem. Wiem, że stawka nie jest wielka ale odpowiednia na moje zaangażowanie. Mógłbym z łatwością zostać seniorem czy nawet iść w kierunku leada ale patrząc na to jak moi współpracownicy się męczą na takich pozycjach mając natłok roboty i pół dnia spotkań uznałem, że wolę się nie przemęczać robiąc swoje, zgarniając te 15k tu i drugie w drugiej firmie.