Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej mirki,

Naszła mnie taka rozkmina czy wiele osób kombinuje tak jak ja.

Otóz jestem programistą, takim między midem a seniorem. Zarabiam 15k, w robocie się nie przemęczam, pracuję efektywnie może z 4h dziennie (wszystko zdalnie).

Jakieś 4 miesiące temu znalazłem podobną robotę z jeszcze mniejszymi wymaganiami. Tzn pracuje mniej, zarabiam podobnie, spotkań jest może łącznie 30 minut na tydzień (dwa standupy) i tak sobie ciągne dwa etaty jednocześnie :D

Przy róznych rozmowach dowiedziałem się, że sporo osób tak kombinuje lub by tak chciało.

Czy w czasach pracy zdalnej, gdy człowiek ma większe możliwości i mniej kontroli nad sobą, praca na dwa etaty to normalka? Robicie coś takiego?

#pracbaza #pracawit #praca #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 50
Anonim (nie OP): Wiekszosc ludzi pracujacych na kilka etatow, czyli uprawniajacych overemployment wali w kulki. Nie mówię tutaj konkretnie o osobach z tego wątku (bo nie znam ich przypadków), ale ogólnie o tym co się dzieje na rynku. Temat znacząco pogorszył się w trakcie / po pandemii, gdy ludzie zaczęli pracować zdalnie. W ich prywatnym domu ich nikt nie skontroluje. I to jest jeden z wielu powodów dla których ludzie tak
@WaveCreator: OK ale idąc tym tokiem rozumowania jeśli Ty nie przepracowujesz 8h dziennie a sobie spędzasz czas na wykopie, fb, obijaniu się to też jesteś oszustem. Tak czy nie?


@ATAT-2: serio porównujesz odmużdząjące aktywności do przełączania się i 'klepania' taska w innym projekcie?
serio porównujesz odmużdząjące aktywności do przełączania się i 'klepania' taska w innym projekcie?


@glos_zenady: ale wytłumacz mi różnice. Bo z tego co widzę chcesz przekazac że siedzenie przez 4h w pracy na wykopie i FB jest ok i spoko?
@glos_zenady: Czekam, czekam i wciaż się nie doczekałem.
Wytłumaczysz mi więc czemu spędzenie 4h na wykopie czy FB podczas pracy jest ok a spędzenie 4h pracując nad projektem jest be?
@ATAT-2 po prostu nie zgrywaj debila i będzie prościej

pracodawca wie że nie da się pracować tych 8h ciągiem dzień w dzień, gdzie produktywny jesteś połowę czasu to logiczne że w tym czasie woli żebyś robił takie przerwy na śmieszne filmiki, co jest ok, niż #!$%@? w drugim projekcie i mieszał sobie jeszcze nim w głowie
@ATAT-2 po prostu nie zgrywaj debila i będzie prościej


@glos_zenady: ah, nie zgadzam się z czyjąś opinią i brakuje argumentów? To zwyzywam od debili, a co. Super poziom, nie ma co.

pracodawca wie że nie da się pracować tych 8h ciągiem dzień w dzień


@glos_zenady: Mhm czyli teraz uważasz, że pracodawca podpisując z tobą umowę na świadczenie usług 8h dziennie minus przerwy akceptuje jako naturalne siedzenie na fejsbuczku u wykopie.
@glos_zenady: a to ciekawe. Jestem zaangażowany w rekrutację w IT od 3 lat i co najwyżej hybrydę to oferują jako plus bo niektórzy chcą wracać do biura. Praca stacjonarna to pojedyncze przypadki gdy nie da się inaczej.

A ile warte są Twoje argumenty? Botnie widzę tu żadnych. Spytaj proszę swojego pracodawcę czy też uznaje za normalne siedzenie pół dnia przy głupich filmikach