Wpis z mikrobloga

Chciałbym jeszcze raz przeżyć coś takiego jak przy oglądaniu pierwszego sezonu "Dark". Ta fabuła, ten klimat, te zdjęcia, te ujęcia kamery, dialogi, te niespodzianki w scenariuszu, ta muzyka. Ten genialny casting. Nie wiem, może pierwszy True Detective był jeszcze tak dobry. Szukam cały czas seriali podobnych do Dark i te wszystkie polecane nawet nie są blisko #seriale #dark #oswiadczenie
arahooo - Chciałbym jeszcze raz przeżyć coś takiego jak przy oglądaniu pierwszego sez...

źródło: 190613-dark2

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@arahooo polecam Mr Robot. Zawiera on całą masę plottwistów i to takich które mają sens. Muzyka jest idealne dobrana. Reżyserem 38 z 45 odcinków wszystkich od 2 sezonu z 4 sezonów jest twórca serialu Sam Esmail który jest też scenarzystą większości odcinków. Aktorstwo przez 99% czasu stoi na najwyższym poziomie. Niestandardowe kadrowanie budujące dziwność świata przedstawionego. Serial został zaplanowany od początku do końca. Z sezonu na sezon jest coraz lepiej (co prawda
  • Odpowiedz
@arahooo: to serial z rodzaju tych na ktorych trzeba sie skupic i trzeba miec dosc dobra pamiec zeby orientowac sie w tym kto jest kim, kto kim sie stal i kto w ktorym timelinie co zrobil i jaki ma to ze soba zwiazek, dlatego sporo osob moze go nie lubic jesli traktuje ogladanie seriali bardziej jako odmozdzacz po pracy czy halas w tle.

Jesli lubicie skupic sie na fabule, to bardzo
  • Odpowiedz
@chuckmls: Nie wszystko musi być dla każdego. Moim zdaniem w The Leftovers to nie główna tajemnica jest istotna, a droga jaką przebywają przez cały serial bohaterowie. Główny motyw jest tylko settingiem dla reżyserów, na którym oparli wiele dram u postaci i daje przyzwolenie na surrealistyczne wydarzenia w serialu. Poza tym jest to naprawdę fajne show spójne audiowizualnie i ma wiele nieźle odjechanych epizodów w odcinkach.

Co do Dark przyznam, że zacząłem,
  • Odpowiedz
Severance


@good: pomysł mega fajny i ogólnie podobał mi się, ale jednak strasznie się dłużył momentami, a motyw z użyciem karty od Grainera był po prostu idiotyczny.
Uważam że to jeden z tych seriali co nie mają podjazdu do Dark (Severence oglądałem przed Dark)
  • Odpowiedz