Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@smolldaisy: To nie debilizm. Bedziesz mogla skupic sie na sobie. Nikt Ci przeciez nie zakazuje pomagac rodzicom. Po prostu brzmisz jak dziecko wychowane w poczuciu winy i jestes wykorzystywana. Sama sie zoientowalas ze cos jest nie tak skoro chcesz poznac zdanie kogos patrzacego na to z boku.
@smolldaisy: tak dodam, że "śmiesznie" się czyta ten wpis z boku, bo to pytanie które zadajesz jest absurdalne. Nie tylko nie powinno być w tym nic złego, że się wyprowadzasz. To jeszcze jej reakcja powinna cię w podjęciu takiej decyzji tylko stukrotnie umocnić, a nie dawać wątpliwości.

Ale oczywiście rozumiem, że co innego patrzeć na to z boku a co innego mieć taką manipulację psychiczną na co dzień. Są kobiety, które
Skisłem srogo, faktycznie mordęga. Do pracy dojeżdżam godzinę xD


@LittleOpa: No tak w sumie broniąc OPki to jest mordęga, serio, jeszcze jak jeździsz jakimiś busami.
Do pracy jak jedziesz to 8h i się zawijasz, a na uczelni jest mega różnie, bo i przerwy między zajęciami po parę godzin to nie jest nic dziwnego. Ja mając do wyboru dojeżdżać godzinę na uczelnie albo półtorej godziny do pracy, bez zastanowienia brałbym to drugie,
@Kantar: wiem jak to moze brzmiec. ale mnie to boli bo a. moja mama miala raka, nie ma nikogo innego b. są momenty gdzie jest dla mnie przekochana.. przez to mam zawahania
@Krs90 dokladnie, dojezdzam godzine busem i 20 minut tramwajem, a mam studia gdzie mam narąbane zajęć, okienek, wf i to wszystko. Rozumiem, ja niestety studiuje na jednolitych, ale i tak na 4 i 5 rok chcialam sir przeniesc do
@smolldaisy: wiadomo rozumiem, ale dosłownie jak się nie wyprowadzisz teraz to bedzie to coraz trudniejsze. Będzie starsza, bardziej nieporadna, będzie ci jej bardziej żal. W końcu zamiast przeżyć swoje życie to będziesz siedziała z nią do swojej 50, żeby jej nie było smutno.

Jako rodzic powinna postawić twoje dobro nad swoje a nie cię manipulować emocjonalnie. Jak jest faktycznie kochana to jak pojedziesz to po paru miesiącach zrozumie i się dogadacie.
@smolldaisy: Znam to ;) nie, nie robisz nic złego. Wyprowadź się, to jest dobra decyzja. Po wyprowadzce najpewniej często twoja mama będzie miała podobne odpały i robiła ci wjazd na banie, robiąc z siebie uciemiężoną, po to żeby wywoływać u ciebie poczucie winy. Życzę dużo siły. Jak chcesz pogadać to priv.
@smolldaisy: Należy postępować zgodnie z prawem natury.
Twoja matka jest już zużytym odpadem biologicznym, ty natomiast jesteś obecnie cennym zasobem rozrodczym, a to czyni twoje potrzeby nadrzędnymi względem potrzeb twojej matki.
Poświęcanie młodych dla starych jest godnym pogardy wynaturzeniem.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@smolldaisy powtórzę się jak większość przedmówców, ale może dzięki temu wbije Ci się to w głowę: uciekaj stamtąd. Dziecko nie jest własnością rodziców i powinno im zależeć żeby się usamodzielnili , właśnie przez edukację- a jeśli im tego zabraniają (edukacji) to wprost przyznają że spłodzili sobie parobka który ma im usługiwać. I ten patologiczny tekst że "wszystko robimy dla Ciebie"- nie, to jest takie kłamstwo że głowa boli- oni moze robią coś
@Ligniperdus pks jedzie 40min. Weź pod uwagę że jeszcze musi dojść na przystanek i jeszcze po dotarciu też się dostać do odpowiedniego miejsca, przecież PKS nie odbiera jej spod domu i nie zostawia pod uczelnią