Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na razie to ty sie podniecasz blokowaniem lewego pasa


@Oskariat: nikt nic nie mówi o blokowaniu lewego pasa misiek.

bo boli cie d--a ze ktos ma samochod za kilka twoich rocznych pensji
  • Odpowiedz
@Krolik: jemu nie przetłumaczysz i tak xd rok temu wszyscy mu pisali że skoro trasy to diesla niech kupi, sam chyba pisałem że mój Focus 1.6tdi pali w trasie z 5l max to się tylko tam pruł także nie ma co xd
  • Odpowiedz
to takie trochę tłumaczenie, że dobrze że jestem biedny bo jeszcze wpadłbym na pomysł, żeby kupić n-------i i się zaćpać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Yyy, co? Nie wiem w jaki sposób to połączyłeś i chyba nie chcę wiedzieć.

Posiadanie mocniejszego samochodu nie zmusza do z-----------a, ba, możesz z---------ć i jeździć niebezpiecznie nawet mając te 60KM i
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Jak już kupiłeś najsłabszą wersję to zrób sobie dobrze wykonując chiptuning. W tych silnikach wychodzi około 90 koni. Wydasz lekko ponad tysiaka ale auto będzie ci przyjemniej jechać i mniej będziesz deptał na gaz.
  • Odpowiedz
to nie moja wina, że dana droga ruchu jest dwupasmowa, a nie trzypasmowa - ja mam swoje tempo i je utrzymuję, proste.


@Adamfabiarz: Za każdym razem jak widzę taką spiącą królewnę na lewym pasie to się zastanawiam jaki proces myślowy zachodzi w głowie takie osobnika... teraz już rozumiem, że nie zachodzi żaden - po prostu nie patrzą dalej niż czubek własnego nosa :)

Chociaż Ty akurat jesteś usprawiedliwiony bo ze
  • Odpowiedz
  • 1
@Adamfabiarz no i elegancko

ja sobie kupiłem peugeota 1.4 i spalanie w okolicach 7-8l gazu to norma

a przesiadłem się z forda rangera i nie zszedłem poniżej 9 nigdy

trochę się koledzy nabijali ale jak okazało się że mogę 500km przejechać na jednym tankowaniu do 100zl to przestali się nabijać
  • Odpowiedz
W ogóle mnie to nie fascynuje


@Krupier: Ciekawe, bo ciagle o tym piszesz. Skoro dla ciebie zarabianie 100k+ miesiecznie to zadne osiagniecie to czemu tyle nie zarabiasz? Co stoi na przeszkodzie poza FAS?

jak trzeba to dynamicznej jazdy


xd
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: sam przesiadłem się z 280 KM na 110 KM właśnie w imię ekonomii, bo 15L/ 100 km było dla mnie nie do zaakceptowania przy obecnych i wcześniejszych cenach paliwa . Ale 60 KM to porażka, wiem bo kiedyś miałem yaria i chyba jak dobrze pamiętam miał 69 KM i to był dramat, przy włączonej klimie wyprzedzania nie było żadnego nawet wozu z węglem ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Ciekawe, bo ciagle o tym piszesz.


@Oskariat: przecież to ty o tym ciągle piszesz. XD

Skoro dla ciebie zarabianie 100k+ miesiecznie to zadne osiagniecie to czemu tyle nie
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz To mi w Volvo XC60 przy 110 na godzinę pali 6 litrów ropy. 215 koni, już 240k przebiegu i jedyne co w nim robiłem, to chłodnica klimatyzacji za 500 zł.
Kupiłem go rok temu za 67k, przejechałem ponad 100k km
  • Odpowiedz
przeciez widac po wpisach ze jestes lekko uposledzony, twoje odpowiedzi sprowadzaja sie do "sam jestes biedny" "sam masz fas" "to twoja stara pila!!!" itd.


@Oskariat: nie, ja po prostu kopiuję ciebie. Czyli nie dość, że wcześniej w innym wątku przyznałeś, że jesteś biedny to teraz, że jesteś upośledzony. No cóż.
  • Odpowiedz
Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM.


@Adamfabiarz: na Polskie warunki to trochę słabe autko, ale w cywilizowanych krajach wystarczające i ekonomiczne
  • Odpowiedz
Za każdym razem jak widzę taką spiącą królewnę na lewym pasie to się zastanawiam jaki proces myślowy zachodzi w głowie takie osobnika... teraz już rozumiem, że nie zachodzi żaden - po prostu nie patrzą dalej niż czubek własnego nosa :)


@axelrodi: ale czekaj, to na co mają patrzeć? Na to, że ktoś z tyłu się spieszy? To nie wyścigi. Skończy wyprzedzać, zjedzie, a ty pojedziesz dalej. Gdzie widzisz problem?
  • Odpowiedz
ale czekaj, to na co mają patrzeć? Na to, że ktoś z tyłu się spieszy? To nie wyścigi. Skończy wyprzedzać, zjedzie, a ty pojedziesz dalej. Gdzie widzisz problem?


@Krupier: Zwyczajna kultura jazdy i usprawnienie ruchu - wyprzedzasz 120km/h i widzisz, że ktoś z tyłu do Ciebie dojeżdza to wciskasz gaz, żeby przyśpieszyć i włączasz sobie ponownie tempomat za 10 sekund. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci jadą w stronę zachodzącego słońca.

No,
  • Odpowiedz