Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
@Bejro: Prawdodobnie tak za 10 lat zmienię auto. Ale w obliczu wymysłów na 2035 rok, prawdopodobnie Fabia nadal pozostanie ze mną - jako drugie auto w rodzinie i/lub auto dla pracowników.
Prędkość na


@Adamfabiarz: jestes zadowolony z uzywania autka miejskiego na długich trasach. Auta z miekkim zawieszeniem, zwanym mydelniczką, gdzie jest strasznie głośno w kabinie? i zerowe trzymanie w zakretach? dx
@Leniek: Na niewysilionych (czyli obroty z dala od czerwonego pola czy bez przyczepy) trasach silnik zużywa się 2-3-krotnie mniej niż w intensywnym ruchu miejskim na dodatek z częstym odpalaniem (nie wspominając już nawet o używaniu start-stop).

@kuncfot Nie inaczej
@Adamfabiarz: Przecież ty musisz mieć ze 20 lat max. Przy 30 zaczynasz doceniać komfort jazdy szczególnie jeśli robisz trasy oraz masz na tyle doświadczenia żeby brać pod uwagę różne nieprzewidziane sytuacje. Przecież moc auta to nie tylko spalanie i oszczędzanie 10 gr/km, a także różne nieprzewidywalne sytuacje drogowe. A 60 km i to jeszcze w kombi... Przecież tym ani dynamicznie się nie włączysz do ruchu, wyprzedzasz jak ciężarówka przez 10 minut.
Mi tam wystarczy 300km optymalne i jeśli trafi się kiedyś jakiś dzban na drodze, który zacznie przyspieszać gdy go wyprzedzam to tylko dotknę mocniej gaz i zrobię to bez stresu o własne życie


@Absolutorium: I jeszcze napęd na 4 koła :) bajeczka. Nie rozumiem jak można jeździć 60 konnym, 1 litrowym silnikiem w trasy. Ani to przyjemne ani spokojne, a tylko #!$%@? innych.