Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
  • Odpowiedz
  • 0
@axelrodi: Znaczy 140 to inaczej niż sporadycznie testowo nie jeżdżę. Silnik na benzynie zaczyna się męczyć właśnie przy 140 a na gazie powyżej 130; a gdy klima jest odpalona na maxa to odpowiednio 135 i 125.

@Sprus Pięknie

@MercedesBenizPolska Nie będę hejtował Dacii, bo za swoją cenę robią swoją robotę, ale dla mnie Skoda oferuje większy komfort jazdy.

@Tezak Dziękuję za poradę, ale mniejszy lub większy tunning = mniejsze lub większe
  • Odpowiedz
Autostrada jest do jazdy 140kmh a nie wleczenia sie na lewym pasie, niech sobie jedzie powoli drogami do tego przeznacoznymi.


@Oskariat: 140km to ogrniczenie a nie obowiązkowa prędkość.
  • Odpowiedz
Zwyczajna kultura jazdy i usprawnienie ruchu - wyprzedzasz 120km/h i widzisz, że ktoś z tyłu do Ciebie dojeżdza to wciskasz gaz, żeby przyśpieszyć i włączasz sobie ponownie tempomat za 10 sekund. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci jadą w stronę zachodzącego słońca.


@axelrodi: nie, to nie jest kultura jazdy, a pokazywanie, że szybszy może więcej.

Dlaczego kultura jazdy ma działać tylko w tę stronę? Dojeżdżasz do kogoś wyprzedzającego wolniej, widzisz, że się zbliżasz
  • Odpowiedz
Zgadza się, nikomu tuż przed maskę nie wjadę na lewy pas. Ale jeśli jakieś auto sunie 300-400m z tyłu na lewym to nie widzę przeszkód.


@Adamfabiarz: to teraz wyobraź sobie, że znajdą się dzbany, które będą twierdzić, że to jest "#!$%@? się przed maskę". xD

Autostrada służy do jazdy z prędkościami co najmniej 40 km/h.


Nawet nie. W Polsce minimalnej prędkości na autostradach nie ma, może odcinkowo określona znakami jedynie.
  • Odpowiedz
no, ale można też podjeżdżać pod zderzak i #!$%@?ć światłami jak jakiś autystyk bo "ja chcę jechać szybciej", "blokujesz mi drogę". :)


@Krupier: Tego akurat nie robię, ale często zdarza się, że kogoś obtrąbie wyprzedzając go prawym pasem. Bo potrafi taki przez 10km jechać lewym pasem jak księżniczka i nawet mu do głowy przyjdzie, żeby zerknąć lusterko i zobaczyć, że za nim się powoli robi kolejka aut. A jak jedziesz lewym
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz:
Jakie masz opony i ciśnienie? Jak już się bawisz w ecodriving to takie szczegóły mają znaczenie. Światła ledowe zmniejszają obciążenie na alternatorze i to też zmniejsza spalanie. Włączona klima, radio tak samo.
  • Odpowiedz
Tego akurat nie robię, ale często zdarza się, że kogoś obtrąbie wyprzedzając go prawym pasem. Bo potrafi taki przez 10km jechać lewym pasem jak księżniczka i nawet mu do głowy przyjdzie, żeby zerknąć lusterko i zobaczyć, że za nim się powoli robi kolejka aut. A jak jedziesz lewym pasem i prawym wyprzedzają Cię 2-3 jakieś zwykłe samochody z silnikami 1.4 to znaczy, że spędzasz na nim zdecydowanie za dużo czasu :)


@
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ale się biedak Oskarek oburzył. xD

Kisnę z takich przegrywów. Fajnie się frustrują jadąc grzecznie i czekając potulnie nic nie mogąc zrobić aż skończę sobie na luzie wyprzedzanko. :D
  • Odpowiedz
nikt nic nie mówi o blokowaniu lewego pasa misiek.


@Krupier: jazda 110-120 na autostradzie to już blokowanie lewego pasa a op w swojej fabiance tak właśnie wyprzedza na autostradzie i jeszcze sie burzy że nie wszystkie drogi w polsce są 3 pasmowe zeby on w swoim gównowozie mógł swobodnie wyprzedzać.
  • Odpowiedz
  • 1
@tos-1_buratino: Ciśnienie standardowo trzymam 2.5 lub 2.6 bara tył i 2.4 lub 2.5 bara przód. Ale przy maksymalnym dociążeniu w tym max do bagażnika potrafię dać 2.5 lub 2.6 bara na przód i gdzieś między 2.8 - 3.1 bara na tył. Do tego zmieniam opony: okres II poł. października - I poł. kwietnia wielosezon, a z kolei II poł. kwietnia - I. poł. października letnie.

Ledy do jazdy dziennej też mam
  • Odpowiedz
jazda 110-120 na autostradzie to już blokowanie lewego pasa


@danie_blyskawiczne: nie.

a op w swojej fabiance tak właśnie wyprzedza na autostradzie


@danie_blyskawiczne: bo może.

i jeszcze sie burzy że nie wszystkie drogi w polsce są 3 pasmowe zeby on w swoim gównowozie mógł swobodnie wyprzedzać.


@danie_blyskawiczne: nie ma w jego komentarzach żadnego oburzenia. Za to ty już deprecjonujesz adwersarza tylko dlatego, że ma inny, w twoim mniemaniu gorszy samochód.
  • Odpowiedz
bo może.


@Krupier: Nie, nie może.

Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

Jazda 110-120 lewym pasem podczas wyprzedzania będzie utrudnianiem ruchu, ponieważ nie pozwala innym użytkownikom ruchu poruszać się z przepisową prędkością na żadnym z dostępnych pasów.
  • Odpowiedz
Ja zamierzam eksploatować to auto 400-500k km bez generalnego remontu silnika


@Adamfabiarz: Ziomek ty kupiłeś pięciobiegowe benzynowe 1.0 ktore żyłujesz na trasie a nie jakiegos diesla z 6-8 biegowym automatem ktory by sobie lecial te 140 na 1500 obrotow xd
  • Odpowiedz
  • 0
@danie_blyskawiczne: Jakby tak było, że po lewym pasie można poruszać się tylko i wyłącznie 140 (swoją drogą przypominam, że to prędkość max na 4 autostradach - reszta dróg szybkiego ruchu to drogi ekspresowe z prędkościami max 120 km/h) to autokary jeżdżące 100-102 km/h miałyby zakaz wyprzedzania ciężarówek jeżdżących 80-89 km/h. Nic takiego nie ma miejsca.

@harrame: Dodać należy sprawdzone 1.0. Silnik funkcjonuje w autach od 2011 roku i od tego
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: dobra panie. Powiedz lepiej czy też masz tak, że na luzie na postoju silnik dość głośno klekocze, szczególnie przy włączonej klimie? Jedni mówią, że to normalne, inni straszą, że jebnie. Przez 10 tys. km jeszcze nie jebło.
  • Odpowiedz