Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
@Adamfabiarz też bym wolał nową fabię od 20 letniego golfa ale cholera prawie 4k rpm przy 120km/h xD to w moim starym parchu z 4 biegowym automatem miałem jakieś 3.3k i to była masakra jechać trasę. ale jak się odnajdujesz w takim ruchu to spoko, ja jak jadę autostradą to wymagam od auta żeby jednak rozbujało się do tych 140-150 km/h bez wysiłku
@Adamfabiarz:

Przy liniowej produkcji zwłaszcza z koncernów typu VAG, nie licząc jakichś tam np. meksykańskich podzespołów, to jeśli mówimy o takiej czeskiej fabryce z głównie czeskimi i niemieckimi podzespołami, to fart nie ma tutaj nic do rzeczy = 99,9% złożonych modeli będzie identyczna. Liczy się sposób użytkowania + interwały serwisowe.


Przestań gadać głupoty. Poczytaj sobie jak potrafiły padać silniki z pojedynczej serii bo starczyło, że jeden dostawca coś skopał. Szczególnie na
@Adamfabiarz: miałem tak samo. Kupiłem Volvo S60 2.5t lpg i się zakochałem, ale im bliżej 180k km tym bardziej było awaryjne. Ok. 200k km automat już mocno niedomagał. Naprawa nieopłacalna. Sprzedałem za psie pieniądze niestety, tylko handlarz chciał wziąć, no i musiałem kupić auto od niego. Wybrałem lagunę 3 2.0t, ale znów po 2 latach jeżdżenia zdechło 50koni. Auto przebieg 180k km i mechanik mówi, że silnik zaczyna umierać, bo to
@duzeelobenc: ano tutaj sie zgadzam z Toba. ja swoje auto kupilem będąc jeszcze głupim, no pierwsza fura to wiesz. miało być tanie w utrzymaniu (czesci, paliwo), a że teraz trochę wiecej zarabiam i nie patrze na to za ile wlewam do baku, dodatkowo zaczynam cenić sobie komfort i wygodę to jazda takim pierdem nawet te 300-400 km od domu to katorga, naprawdę. Ja cały czas powtarzam, że ten badziew zostaje, różowa
Już przekroczenie budżetu o 7.5 tys. zmusiło mnie do chwilowej pożyczki od rodziny 5 tys zł, a także do diety ,,o chlebie i wodzie" przez kolejne 2 tygodnie.


@Adamfabiarz: zarzutka czy jak? Przy takim napiętym budżecie zdecydowałeś się kupić auto w takiej cenie?
@Bejro: Niekoniecznie lepszym jeśli chodzi o montaż lpg i sumaryczne koszty paliwa. Poza tym czy wiedziałbym, czy ktoś w ciągu 20k km wymienił olej? Bo ja miałem pierwszą wymianę przy 2k km, drugą przy 13k km i trzecią przy 25k km. A aktualnie wymieniam co 9-10k km olej i filtr olejowy. Jak dbasz tak masz - najlepiej od samego początku.
A szczególnie pod dystrybutorem.


@Adamfabiarz: Ja pod dystrybutorem też jestem zadowolony - przy Twoich prędkościach w dieslu 2.0 TDI 110 KM to miałbym spalanie ~4.2l/100km - a nie muszę się obawiać że przy wyprzedzaniu ciężarówki wyjedzie mi auto 5 km dalej i nie zdążę XD Auto mam 6-letnie, kupione 3 lata temu za 37k (VW Jetta A6), do tej pory jedyne co musiałem tam zrobić to wymienić klocki i filtry, więc
@zielony_goblin: dla mnie komfort > pieniądze. W ogóle takie paliwo to nie są jakieś ogromne różnice, nie mowie tu o jakiś dużych uturbionych silnikach ale w normalnych autach do przemieszczania, wole wlać rocznie te 2k pln więcej do baku niż jeździć taka fabia, 20 sekund do setki, ja #!$%@? nawet sobie tego nie wyobrazam.
@Adamfabiarz: No ok, ale często ktoś też tak robi i zachowa fakturę. Po prostu uważam, że jazda takim autem do upadłego gdy w sumie Cię stać to głupota. Do 200k dojedziesz i tak i zachowasz pewnie 50% wartości takiego rocznego auta - w twoim przypadku dużo mniej. A za 10 lat możesz dołożyć drugie 50% i jeździć dużo lepszym znowu nowym autem.
@Adamfabiarz: Z tym przyspieszaniem auta to jak bym slyszal mojego ojca. Jezdzi stara Astra 90km i mowi ze jak sie zredukuje to ladnie przyspiesza. Oczywiscie jak ja wsiade i sprawdze to jest zupelnie inaczej i auto nawet przy pilowaniu malo co sie rusza. Nie wyobrazam sobie jezdzic autem 60km, chyba trzeba lubic czekac na wlaczenie sie do ruchu az bedzie calkiem pusto na skrzyzowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°