Wpis z mikrobloga

#!$%@? dźwigają wszystko do góry a durny plebs cieszy mordy… don’t change my mind…

Czy się stoi czy się leży 4 tysiące się należy, gratuluję!

PS. Znajoma nie ma dyplomowanego i zarabia koło 5-6k max ale chyba w kilku szkolach
  • Odpowiedz
@dzihau: kwoty są poprawne, pensja minimalna dotyczy tylko prywatnych przedsiębiorstw. Nauczyciel może pracować w dwóch szkołach, ale w sumie tylko na półtora ichniego etatu, czyli 40h
  • Odpowiedz
pensja minimalna dotyczy tylko prywatnych przedsiębiorstw.


@Limonene: Ale to wciąż w kontekście nauczycieli, tj. nauczyciele są "wyjęci spod prawa" na mocy karty nauczyciela, co także skutkuje tym, że nie obowiązuje ich płaca minimalna
  • Odpowiedz
Ale to wciąż w kontekście nauczycieli, tj. nauczyciele są "wyjęci spod prawa" na mocy karty nauczyciela, co także skutkuje tym, że nie obowiązuje ich płaca minimalna

@Pawu1on: wiem, przecież dokładnie to napisałam - że nie obowiązuje ich minimalna
  • Odpowiedz
@lukiboss: na #!$%@? ludzie idą do pracy za 4500 po znajomości xD albo tam jest rzeczywiście praca po 28 godzin i wolnego od zajbanja albo to nie ma sensu
  • Odpowiedz
@Piastan: Bo są wtedy nie do ruszenia, nie muszą nic robić, mają po prostu #!$%@?. W przypadku nauczycieli trochę się zmieniło, teraz taką robotę znalazłbym bez problemu, bo wynagrodzenia ogólnie poszły w górę, a u nauczycieli stoją w miejscu. 4 lata temu wyglądało to zupełnie inaczej
  • Odpowiedz
Jak ja czytam co ludzie czasami piszą o pracy/pensjach nauczycieli to mi się nóż w kieszeni otwiera. Nauczyciel to jest obecnie najmniej opłacalny zawód w tym kraju. Przypominam, że to są ludzie, którzy mają uczyć i kształcić nowe pokolenia, a zarabiają mniej niż przeciętny pracownik biedronki.

Co ja się wysilam w ogóle... to trzeba dorosnąć i zacząć płacić swoje rachunki za siebie, a nie dalej żyć na garnuszku rodziców, żeby zrozumieć co
  • Odpowiedz