Wpis z mikrobloga

@Fawek: Tak, nauczyciele zarabiają najmniej na etacie w całym kraju, inną sprawą jest to ile zarabiają w wolnym czasie na jdg/b2b dając koreprtycje. Słyszałem o takich co na korkach wyciągali podwójną średnią krajową, minus był taki, że nie mieli czasu na życie bo praca+korki no ale coś za coś. Pomijam ewentualną korupcje i dawanie pod stołem kasy nauczycielom z różnych powodów. Nauczyciel wzbudza większe zaufanie co do skuteczności korepetycji, niż
  • Odpowiedz
@KoxKoxu21: Co Ty gadasz gościu o tych korepetycjach. To są jakieś jednostkowe przypadki i tylko takich nauczycieli, którzy uczą angielskiego/matematyki, bo żaden uczeń nie przychodzi na korepetycje z plastyki, techniki, geografii... Przecież takich osób jest mnóstwo.

Inna sprawa jest taka, że co to za #!$%@?, że nauczyciel pracuje po 20h w tygodniu? Znam mnóstwo nauczycieli, w kończącym się roku szkolnym NIGDY nie zdażyło się, żeby pracowali po 20h. Dostają zastępstwa za nauczycieli, którzy aktualnie są na L4/nie ma ich w pracy. Dodatkowo mają w #!$%@? różnych #!$%@? spotkań z roszczeniowymi rodzicami, nie zliczę godzin poświęconych na zorganizowanie spotkania dla matek, bo "jej synek jest źle traktowany w szkole".

No ale to trzeba spojrzeć na problem trochę szerzej, niż tylko z tej perspektywy, że ktoś ustawił sobie korepetycje i zarabia... UWAGA... 7-8k!!!!!
Trzeba spojrzeć na to z tej strony, że nauczyciele kształtują młodych ludzi, którzy będą pracowali na Twoją emeryturę. W tej chwili dochodzi do tego, że ze znajomej mi szkoły odchodzi 20 (dwudziestu) nauczycieli wraz z końcem
  • Odpowiedz
Czy nauczyciele maja placone za nadgodziny od podstawy na umowie czy od najnizszej krajowej bo wg kodeksu pracy placi sie od podstawy xd. Prosze o odpowiedź.
  • Odpowiedz
@KoxKoxu21 nie po to żyjesz żeby robić na dwa etaty. Jedna pensja powinna wszystko zapewnić. Korepetycje swoją drogą to patologia systemu, bo szkoła (za którą płacisz w podatkach) nie daje rady omówić dobrze materiału i trzeba płacić drugi raz za korki
  • Odpowiedz
@kokol: to zależy, bo za łączenia klas nie płacą nic ( klasa podzielona na pół np obce języki), a inne płacą niby stawkę godzinową za podstawę (gołą bez dodatków itp.) czyli kiepsko. Liczyłem z żoną i jakoś nam wychodziło mniej za h niż normalnie ma płacone więc słabizna
  • Odpowiedz
@Blaskun: Mam nauczyciela w domu. Chcesz mi powiedzieć, że dodatek 200-300 zł robi gigantyczną różnicę? Co mają korki do tego? Jeśli sobie gdzieś dorabiasz dodatkowo to chyba poświęcasz dodatkowy czas na to. Działa to tak samo w każdej możliwej branży. Mówisz o wakacjach, a ilość godzin spędzonych po pracy w domu na sprawdzaniu prac uczniów, przygotowywanie materiałów etc. Czasem jest to co dziennie po 2-3h. Nie masz pojęcia o czym
  • Odpowiedz
@dzihau: Ale to znaczy, że płaca minimalna jest za wysoko czy że w Polsce oświata jest #!$%@? wynagradzana i nauczyciel zarabia jak śmieć-robak? Bo ja obstawiam to drugie.


why bot both?


@RandomowyMirek: racja, płaca minimalna w PL rośnie imo za szybko, bo z tego co widziałam jej stosunek do średniej zwiększa się od iluś lat
  • Odpowiedz