Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie o co chodzi z krzesłami Ergohuman i dlaczego jest od groma producentów? Oglądałem recenzje i niby Eurotech jest najbardziej znany. W Polsce jest Grospol i Nowy Styl. W Australii Milan Direct. To są krzesła na licencji, czy chamskie podróby? Pytam, bo taki Herman Miller jest dostępny wszędzie pod swoją marką, a np różnica w cenie między Eurotech a takim Grospol to kilka tysi (pomijam dostępność), a także różnice w siedzisku (w Eurotech można mieć skórzane/materiałowe siedzisko)

#fotel #fotelbiurowy #krzeslo #biuro #homeoffice #pracazdalna #pracbaza #programista15k #programowanie #ergohuman
  • 29
  • Odpowiedz
@asb42: Też się nad tym głowiłem i zamiast wymyślać wziąłem po prostu Ergohumana od Grospol bo taki był dostępny od ręki :D Nie ma większej różnicy między nimi jeśli chodzi o jakość i ergonomię, więc zakładam, że to fotele na licencji.
  • Odpowiedz
i Nowy Styl


@asb42: Nie NS tylko Sohos - marka zależna NS dla dystrybucji foteli produkcji zewnętrznej (zamiast 5 lat gwarancji mają 3 lata).
  • Odpowiedz
  • 0
@armt: o, dobrze wiedzieć. Patrzyłem raczej na Grospol głównie (i siedziałem na nim) ale zwróciłem uwagę, że "Nowy Styl" się przewija w sklepach
  • Odpowiedz
np. Herman Miller i Vitra, a dawniej też włoski ICF robią krzesła Eamesów.


@true-true:

In 1956, Vitra became Herman Miller’s licensee for continental Europe. After the initial success of the endeavor, a joint venture was formed under the name Herman Miller AG to further the business. The cooperation was accompanied by a warm personal relationship between the De Pree family of Herman Miller and the Fehlbaum family of Vitra.

For over
  • Odpowiedz
  • 1
Dostałem odpowiedź od Grospol:
Wszystkie modele Ergohuman pochodzą z tej samej fabryki w Chinach. Grospol/Nowy Styl czy Eurotech to lokalni wyłączni importerzy poszczególnych konfiguracji. Nasza Plus Elite i Plus Elite 2 to najlepsza dostępna wersja Ergohumana. Gwarancja jest indywidualną decyzją importera. Podobnie jak cena sprzedaży.

  • Odpowiedz
@thority: Miałem trochę nietypowe wymagania wiec fotela szukałem długo i trochę ich przymierzyłem, ale moim wyborem raczej nie powinieneś się sugerować (bo pewnie masz inne preferencje).
  • Odpowiedz
@asb42: ergohuman to raczej ich własny projekt, nie podróba. ja zawsze jak pada temat ergohumana to narzekam że ma beznadziejny zakres regulacji dla wysokich, ale jakoś jestem w tym osamotniony...

  • Odpowiedz
  • 0
@villager: A jaki masz wzrost? Ja siedziałem chwilę na Elite 2, i mając 187 czułem się świetnie, od razu się polubiliśmy. Podzielisz się spostrzeżeniami?

Pytanie jeszcze dla posiadaczy Ergohumana - da się odkręcić tam zagłówek? Raczej nie planuję, ale miałem krzesła które przez brak regulacji zagłówka przód-tył zbyt wypychały mi głowę do przodu, co kończyło się bólem szyi i głowy. Niestety taka regulacja jest bardzo rzadka (shame), jedyne gdzie widziałem to
  • Odpowiedz
  • 0
@thority Moim zdaniem najlepiej przetestować na żywo - to jest tak indywidualny wybór, że trudno doradzić tutaj. Siedziałem na zachwalanych HM Embody i Aeron, i nie zachwyciły mnie kompletnie (Embody wręcz nieproporcjonalne do mojej sylwetki). Natomiast na Elite 2 od razu poczułem się wygodnie. W zasadzie jestem gotowy zamówić, ale jeszcze rozglądam się za ciekawymi alternatywami
  • Odpowiedz
A jaki masz wzrost? Ja siedziałem chwilę na Elite 2, i mając 187 czułem się świetnie, od razu się polubiliśmy. Podzielisz się spostrzeżeniami?


@asb42: ja mam 185. chyba chodzi o to że uda dostają po dupie, bo nie da się wyżej dać fotela żeby miały podparcie
  • Odpowiedz
Pytanie jeszcze dla posiadaczy Ergohumana - da się odkręcić tam zagłówek? Raczej nie planuję, ale miałem krzesła które przez brak regulacji zagłówka przód-tył zbyt wypychały mi głowę do przodu, co kończyło się bólem szyi i głowy. Niestety taka regulacja jest bardzo rzadka (shame), jedyne gdzie widziałem to Atlas Headrest dla Aerona


@asb42: da sie, ale nie wyjmuje sie go jak w samochodzie, tylko odkręca śrubę
  • Odpowiedz