Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie o co chodzi z krzesłami Ergohuman i dlaczego jest od groma producentów? Oglądałem recenzje i niby Eurotech jest najbardziej znany. W Polsce jest Grospol i Nowy Styl. W Australii Milan Direct. To są krzesła na licencji, czy chamskie podróby? Pytam, bo taki Herman Miller jest dostępny wszędzie pod swoją marką, a np różnica w cenie między Eurotech a takim Grospol to kilka tysi (pomijam dostępność), a także różnice w siedzisku (w Eurotech można mieć skórzane/materiałowe siedzisko)

#fotel #fotelbiurowy #krzeslo #biuro #homeoffice #pracazdalna #pracbaza #programista15k #programowanie #ergohuman
  • 29
  • Odpowiedz
@thority: @asb42

zapadasz sie w siedzisku i po 15 sekundach minutach odczuwasz dyskomfort w udach i generalnie dluzej niz 5 nie da rady siedziec bez podkladania sobie nogi pod dupe czy cos w ten desen, wytrzymalem z tym krzeslem pol roku, pewnego ranka wstalem i powiedzialem sobie ze nie dam rady dluzej na tym siedziec i kupilem profim, ktory tez jest #!$%@?, ale lepszy niz ergohuman xd
  • Odpowiedz
  • 0
@cppguy: z ciekawości, ile masz wzrostu i wagi? Siedziałem na nim w sklepie i czułem się jakbym siedział na chmurce. Może przejdę się jeszcze raz albo nawet wypożyczę jeśli jest opcja
  • Odpowiedz
Ergohuman Elite 2 to wg was dobry wybór?


@thority: W tej cenie można znaleźć lepsze fotele (np. Nowy Styl: Souly, Viden, Xenium, Xilium; Profim: Xenon Net, Veris Net, AcccisPro; Bejot: milla, double, eleven).



Niestety taka regulacja jest bardzo rzadka (shame), jedyne gdzie widziałem to Atlas Headrest dla Aerona


@asb42: Regulacja w pełnych 3 płaszczyznach z blokadą występuje w Kinnarps Plus, Capella i 9000 - tylko to trochę droższe fotele, np.:
  • Odpowiedz
  • 0
@armt: dzięki za info o Kinnarpsie, widzę że jest dostępny do przetestowania w okolicy. Dzisiaj jeszcze skoczę Profim Xenon i Accis przetestować
  • Odpowiedz
  • 1
Dobra, właśnie wróciłem z objazdu po fotelach. Byłem w salonie Kinnarps, i powiem że jakość inna bajka. Nie czułem się w nich obłędnie, ale zdecydowanie będę rozważał. Ilość opcji regulacji modelu 9000 jest ogromna - w tym zagłówka, który można regulować w każdej płaszczyźnie (w tym zupełnie schować), świetny system. Rozejrzę się jeszcze za używką.

Bezpośrednio po wizycie w salonie Kinnarpsa poszedłem przetestować kilka foteli Profim - przepaść w jakości i
  • Odpowiedz
Rozejrzę się jeszcze za używką.


@asb42: Uważaj na używane, na polskich portalach można spotkać kilkunastoletnie egzemplarze (których będziesz co najmniej 3 użytkownikiem).
  • Odpowiedz