Wpis z mikrobloga

Rynek #programowanie jest zepsuty. Sytuacja jest fatalna. Wydaje mi się że ogarniam bo potrafię zrobić aplikacje todo, konwerter walut czy appke do przeglądania filmów wszystko w technologii React + Javascript. Znam CSS, Styled Components, Redux, Redux-Saga, BEM, CI/CD a mimo to nie mogę znaleźć pracy już od roku. Równo rok temu skończyłem 10 miesięczny kurs youcode. Nie ma po tym pracy ludzie. Na każdą ofertę jest 200 CV z czego 180 to ludzie po studiach co coś potrafią chociaż z teorii. Mimo że ja ogarniam praktykę i mam jak mówię kilka projektów zrobionych to pracy nie ma. #programista15k
  • 53
  • Odpowiedz
@Quzin no ale jakie masz doświadczenie komercyjne? Projekty do szuflady i strona na gicie to jest obecnie nic. Firmy patrzą na faktyczne doświadczenie w projektach, w korporacjach bo tam praca wygląda calkiem inaczej.
  • Odpowiedz
10 lat temu nikt sie nie intersowal wyksztalceniem, jak junior cos umial to wystarczylo wyslac cv a teraz mozna juniorow bez wyzszego odsiac na starcie i jeszcze zostaje ich wiele za duzo.
  • Odpowiedz
@Quzin: imo jedyny sposób to 3 miesięczny staż bo większość jak nie wszystkie firmy na junior wymagają to mityczne doświadczenie komercyjne. Jeszcze nic jak jakiekolwiek ale nie rzadko zdarzają się takie kwiatki jak rok doświadczenia komercyjnego na stanowisko JUNIORA XD
  • Odpowiedz
@Niluseq: Ale w sumie co jest dziwnego w wymaganym roku na juniora? Często przyjmuje się, że juniorem jest się do ok 2 lat doświadczenia więc nic dziwnego, że ktoś chce juniora, który jest w połowie juniorskiej drogi.
  • Odpowiedz
Jeszcze nic jak jakiekolwiek ale nie rzadko zdarzają się takie kwiatki jak rok doświadczenia komercyjnego na stanowisko JUNIORA XD


@Niluseq: no i co taki zaskoczony? Chyba ci się junior ze stażystą #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
@Quzin: od wielu lat mówi się, że eldoradu się kończy, a ci debile i tak lgną do programowania i to najlepiej we front-end/reactjs. aktualnie na najpoważniejszym portalu z ogłoszeniami o pracę dla programistów jest 6 ofert na całą Polskę dla junior front-endowców z opcją remote xD pewnie łącznie jest kilka tysięcy chętnych na te oferty xD
https://justjoin.it/remote/javascript/junior
i tak, nawet w tych ofertach wymagane jest rok lub dwa lata doświadczenia komercyjnego
ly000 - @Quzin: od wielu lat mówi się, że eldoradu się kończy, a ci debile i tak lgną...

źródło: jan-pawel-ii-papiez-macha-reka-pozdrawia-podniesiona-reka

Pobierz
  • Odpowiedz