Wpis z mikrobloga

#pis #po #konfederacja #wybory #polska

ej, konfiarze, żeby nie było, że nie mówiłem i że skończy się jak #mimowszystkoduda. ostatnio rozmyślałem sobie o wynikach wyborów i co by było gdyby konfa wykręciła z 15%, a PiS nie miał z kim zbudować rządu. no i byłem w sumie przekonany, że będzie to dla PiSu spory problem, bo konfa nie pójdzie na koalicję (tak przecież mówi choćby Mentzen w każdym z wywiadów). ale zacząłem się przysłuchiwać temu co on opowiada - i w sumie to nigdy nie padło z jego ust ODMÓWIMY PISOWI KOALICJI. na pytania o ten wątek zwykle pada jedna z odpowiedzi:

- pamiętacie co stało się z poprzednimi koalicjantami PiSu (a co to ma do rzeczy? mów Pan - tak lub nie)
- nikt się z nami nie kontaktował w sprawie koalicji (dziwne, dziwne... takie rzeczy to chyba dzieją się po wyborach?)
- nie jesteśmy zainteresowani koalicją, chcemy wprowadzać swoje pomysły (po pierwsze, chyba nikt nie jest zainteresowany koalicją i chciałby rządzić sam. po drugie, chyba nie sądzicie, że będziecie mieli więkoszość i raczej wiecie, że jedyna wasza szansa na wprowadzenie JAKIEGOKOLWIEK POMYSŁU to bycie w koalicji rządzącej?)
- PiS to nie jest partia prawicowa (no spoko, ale będzie ta koalicja czy nie? bo światopoglądowo jednak jesteście bliżej niż dalej)
- albo inna, podobna wypowiedź bez jednoznacznej odpowiedzi.

IMO typowa polityczna gra i manipulacja. po wyborach udzieli wywiadu, że przecież on nigdy nie mówił, że nie pójdą na taką koalicję. co myślicie? #polityka
  • 71
@werter_do_jercewa: wywrozyles ze szklanej kuli czy tarota? Zastanow sie. Sa 2 opcje:

Koalicja z PiSem - kompletne samozaoranie skutkujace poparciem w kolejnych wyborach rzedu 0,02% i wyparowanie z polityki niczym szmata.

Brak koalicji z kimkolwiek - pokazanie swoim wyborcom ze dotrzymuja slowa i trzymaja sie swoich wartosci i obietnic. W kolejnych wyborach poparcie x2.

Naprawde myslisz ze wybiora opcje pierwsza?
@USSCallisto: Ale zacna manipulacja ;)

Wyrwe ci na moment z twojej bańki kucowskiej - Konfederacja atakowała opozycje razem z PiSem.
Na profilach społecznościowych działaczy mniejszości rosyjskiej dla zmylenia przeciwnika nazywanymi "Konfederatami" była 1:1 przeklejka z TVP.INFO, jesteście przystawką pisu i wczoraj pokazaliście że nie jesteście opozycją, chyba że mowa o opozycji do rozumu i godności człowieka.

W pierwszej na Bosaka w drugiej na Dude xD
@werter_do_jercewa: wywrozyles ze szklanej kuli czy tarota? Zastanow sie. Sa 2 opcje:


Koalicja z PiSem - kompletne samozaoranie skutkujace poparciem w kolejnych wyborach rzedu 0,02% i wyparowanie z polityki niczym szmata.


@Bloodhorn: koalicja z PIS -> wprowadzenie swoich chorych pomysł, nowe stołki i synekury, duży napływ pieniedzy.
A w przyszłych wyborach start z list PiS'u. Same plusy.
@gabonczyk: No myślą dokładnie to co napisałeś. Że pójdą w koalicję z PIS. A co w tym dziwnego? Chyba tyko POlewacy się temu dziwią, jednocześnie zapominając, że to opozycja kategorycznie stwierdziła, że NIGDY z konfą nie pójdą w koalicje. Wolą już nawet nie stworzyć rządu albo rozpisać przedterminowe wybory .. byleby nie z konfą. To gdzie niby ma iść konfa aby chociaż część swojego programu móc zrealizować? :)