Wpis z mikrobloga

Cieszę się, że porzuciłem #android na rzecz #ios. Ładniejszy interfejs, świetna optymalizacja, bezpieczeństwo, lepiej działające i bardziej dopracowane funkcje i aplikacje. Brak bloatware. Super integracja z pozostałymi urządzeniami Apple. Częste aktualizacje i kilkuletnie wsparcie.

Pod względem hardware też jest TOP. Mega wydajność, bardzo dobry ekran, rewelacyjne aparaty. Dzięki energooszczędnemu procesorowi jeszcze nie zdarzyło mi się rozładować telefonu w jeden dzień przy intensywnym korzystaniu. Na uznanie zasługuje też Face ID. Sam telefon mocno trzyma wartość i jest na niego duży popyt, co jest zaletą przy ewentualnej sprzedaży.

Miałem ostatnio Pixela 7 Pro i to jest przepaść pomimo czystego Androida. W dawnych czasach kupowałem flagowce Xiaomi i Samsunga, na szczęście przyszedł rozum do głowy i nie zamienię już iPhone na nic innego.

#iphone #telefony #smartfon #apple
r.....n - Cieszę się, że porzuciłem #android na rzecz #ios. Ładniejszy interfejs, świ...

źródło: IMG_0120

Pobierz
  • 67
Tymczasem mnie "nie stać" żeby przepłacać za średniej jakości sprzęt, który posiada ułamek możliwości tańszych androidów.


@spiderpl: Bo przeciętny użytkownik iOS potrzebuje, żeby telefon działał płynnie, był bezpieczny i trwały. A ta płynność jest nie do #!$%@?, nawet jeśli sprzęt ma gorsze parametry to system jest zoptymalizowany pod hardware i wszystko śmiga bez zacinek przez lata. Z customizacji systemu to ja potrzebuję sobie ustawić tapetę i ciemny motyw, a nie wgrywać
Dzięki energooszczędnemu procesorowi jeszcze nie zdarzyło mi się rozładować telefonu w jeden dzień przy intensywnym korzystaniu.


@rawen: xD albo intensywne korzystanie to dla ciebie patrzenie na czarny ekran albo cos tu sie nie zgadza.

Poważnie pytam, jako wieloletni użytkownik iOS trochę zacząłem się zastanawiać co takiego mnie w życiu omija.


@axelrodi: na przyklad aplikacje ktore nie wysylaja wszystkiego na #!$%@? wie jakie serwery

e mogłem wyłączyć śledzenie w każdej aplikacji
Fanboje apple muszą być zadowoleni skoro już wydali tyle kasy na sprzęt, który wart jest mniej niż połowę swojej ceny


@spiderpl: i fanboje androida ani zwykli użytkownicy nie potrafią podesłać mi propozycji czegoś lepszego albo choć tak dobrego jak mój iPhone 8.
@rawen: iOS nie robi żadnego wrażenia w porównaniu z Androidem, może 10 lat temu, teraz Android tak nadrobił, że już naprawdę nie ma żadnego sensu przepłacać za Apple... zdjęcia już Pixel robi lepsze, wideo też pewnie niedługo dogonią

+ połowy super funkcji iPhone w Polsce nie uświadczysz, bo Apple ma głęboko w dupie nasz kraj

przecież to już prędzej MacOS na Macbooku robi bardzo dobre wrażenie w porównaniu z laptopem na
@Korda:

BTW. Czy na androidzie da się już blokować reklamy w całym systemie, bez roota?


Oczywiście, od dawna. I nie potrzebujesz nawet żadnej aplikacji. Zmieniasz DNSa w ustawieniach na np. dns.adguard.com i załatwione (są też inne, ale ten chyba najpopularniejszy)

A czy na ajfonie się da?
@rawen: Poużywaj go kilka miesięcy i potem pisz recenzje:) Ja żałuję, że nie czekałem na S23, aplikacje na iOS są w większości niestabilne do tego stopnia, że uniemożliwiają korzystanie z iPhone całkowicie, nawet na pro14. Gdyby nie brak wsparcia dla pixela w PL miałbym właśnie jego. Zachwyt przyćmiewa obiektywność.
A czy na ajfonie się da?

@Kliko: da się. Nie trzeba również aplikacji (np. poprzez nextDNS), ale można przez aplikację, co daje znacznie większą swobodę. A masz odpowiednik systemowej aplikacji Skróty (skrypty i automatyzacja)?
@Korda:

> A masz odpowiednik systemowej aplikacji Skróty (skrypty i automatyzacja)?


Nie ma (przynajmnij nie wbudowana). Ta aplikacja się Apple'owi wyjątkowo udała, nie ma co ukrywać.
Dla mnie iOS jest zbyt ograniczony i strasznie nudny, ale jestem w stanie zrozumieć, że dla niektórych to są zalety.
Ja akurat testowałem równolegle, przez prawie miesiąc Pixela 7 Pro oraz iPhone'a 14 pro. Ostatecznie zostałem z tym pierwszym, mimo że posiadam również MacBooka.
System zdecydowanie lepszy na Pixelu (np. powiadomienia bez porównania), zdjęcia również, filmy obraz bateria nieco lepsze w 14 pro, ale nie są to diametralne różnice (SoT 7h vs
@promatiq większość iPhona traktuje jako wyznacznik zamożności. Jeszcze nie widziałem nikogo przy kasie, kto nie miałby obowiązkowo iPhona. Z tego względu sporo gawiedzi traktuje sprzęt z jabłkiem jako sposób na poprawienie sobie długości ku*tasa. Coś jak z autami, musi być bawara, kałdi czy merc bo reszta do jeżdżenia się nie nadaje.
@MXkeys problem w tym, że większość psychofanów Apple i iPhonów zatrzymała się z 10 lat wstecz i funkcjonują w tamtych realiach kiedy iPhone rzeczywiście był wydajniejszy/działał lepiej. I dwa, zwróć uwagę, że najgłośniejsi ujadacze z obozu Apple to mają co najwyżej iPhona a dra mordy jakby mieli pełny ekosystem i wykorzystywali ten sprzęt w pełni.
@Bardak: no tak, jak ktoś może sobie kupić dowolny telefon bez patrzenia na cene, to często będzie to iphone, często też samsung fold czy ten drugi składany. Z drugiej strony czasem są dobre oferty na telefon w abonamencie i iphone nie wychodzi dużo drożej niż inny na androidzie.

Miałem dużo androidów, wsparcie dość szybko się kończyło. W pewnym momencie żona kupiła używany roczny iphone X, używała 2 lata i uznała że