Wpis z mikrobloga

Cieszę się, że porzuciłem #android na rzecz #ios. Ładniejszy interfejs, świetna optymalizacja, bezpieczeństwo, lepiej działające i bardziej dopracowane funkcje i aplikacje. Brak bloatware. Super integracja z pozostałymi urządzeniami Apple. Częste aktualizacje i kilkuletnie wsparcie.

Pod względem hardware też jest TOP. Mega wydajność, bardzo dobry ekran, rewelacyjne aparaty. Dzięki energooszczędnemu procesorowi jeszcze nie zdarzyło mi się rozładować telefonu w jeden dzień przy intensywnym korzystaniu. Na uznanie zasługuje też Face ID. Sam telefon mocno trzyma wartość i jest na niego duży popyt, co jest zaletą przy ewentualnej sprzedaży.

Miałem ostatnio Pixela 7 Pro i to jest przepaść pomimo czystego Androida. W dawnych czasach kupowałem flagowce Xiaomi i Samsunga, na szczęście przyszedł rozum do głowy i nie zamienię już iPhone na nic innego.

#iphone #telefony #smartfon #apple
r.....n - Cieszę się, że porzuciłem #android na rzecz #ios. Ładniejszy interfejs, świ...

źródło: IMG_0120

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzienjakcodzien: @spiderpl akurat niestety inni producenci dogonili z cenami Apple.

@rawen co do sprzętu (i systemów) to wcześniej używałem dużo iPhonów, potem kupiłem Samsunga S20FE, teraz mam też dodatkowo iPhona, ale jeśli mam wybrać jeden telefon, to jest to ten Samsung. Mimo, że to taki trochę średniak (czy tam flagowiec z całą masą kompromisów), to jednak jest dla mnie jakoś wygodniejszy, a i Android jest dla mnie fajniejszym
  • Odpowiedz
@Korda AdAway ma taką opcję, bez roota.
Na iPhone da się czy nie? Bo screenshot który wstawiłeś dotyczy tylko YouTube, i tylko pomijanie treści oznaczonych jako spam/intro/autopromocja, itp. Reklam na YT chyba nie omija?
  • Odpowiedz
@Korda tak, od bardzo dawna. Jak zainstalować firefoxa na iphonie? Uwaga, nie nakładkę na safari co udaje firefoxa, ale firefoxa żeby mieć dostęp do mozilla addons? I jak tam się sprawdza fabryczny mitm do serwerów appla? Jak zainstalować coś z poza sklepu?
  • Odpowiedz
@promatiq

@spiderpl ale dlaczego uważasz że jest wart połowę ceny?


coś w tym jest, najdroższy ajfon ma 50% możliwości androida za 2k, w dodatku to, co umie i tak zrobi wolniej przez animacje

na plus działające backupy i aktualizacje
  • Odpowiedz
Niestety wyznawcy spod znaku jabłka nie widzą tej oczywistości. Jak ktoś śmie powiedzieć coś nieprzychylnego o tym sprzęcie to jest wyzywany od biedaków. Tymczasem mnie "nie stać" żeby przepłacać za średniej jakości sprzęt, który posiada ułamek możliwości tańszych androidów.
  • Odpowiedz
@rts6102 skoro tyle ludzi kupuje iphony i sprzęt apple to znaczy że te 50% możliwości androida to dostatecznie wiele żeby sprzęt był pełnowartościowy.

Ogólnie kiedyś używałem tylko androida i ios nie był przeze mnie bramu pod uwagę. Miałem różne modele z androidem, od takich za 600 zł po takie za 2-3k, używane i nowe.

W końcu wpadł mi w ręce iphone x, no i tak mi się spodobał ze wymienem go na 13 mini. Nic więcej nie potrzebuje od telefonu, a podejrzewam że nawet z wielu funkcji nie korzystam, a może i nie wiem że takie istnieją.
  • Odpowiedz
@spiderpl ja nie wyzywam nikogo od biedaków, sam kiedyś używałem androida i uważam że to jest kwestia preferencji.

Ale powiedz mi gdzie ta ogromną przewaga androida nad ios?

Mówisz że ios to tylko ułamek możliwości androida, no to ta przewaga powinna być naprawdę ogromna.
  • Odpowiedz
@promatiq jest bardzo upierdliwy w podstawach:

1. nie zmienisz launchera na dającego się używać, nawet Symbian naście lat temu był lepszy pod tym względem

2. jedyna przeglądarka to safari tylko pod różnymi nazwami
  • Odpowiedz
@rts6102 ok, na większość z tej listy nie zwróciłem uwagi/nie używałem w androidzie więc tu też nie miałem potrzeby.

Jasne że są pewne ograniczenia no ale świadomy użytkownik kupując sprzęt z danym systemem ma ich świadomość.

Znów jak już wsiąkniesz w ekosystem to wszystko jest prostsze.
  • Odpowiedz
a da się już instalować aplikacje spoza app store


@Ashurbanipal: I co wy takiego tam instalujecie na tych Samsungach? Poważnie pytam, jako wieloletni użytkownik iOS trochę zacząłem się zastanawiać co takiego mnie w życiu omija.
  • Odpowiedz