Wpis z mikrobloga

@Abre: No właśnie skąd takie stwierdzenie, że mało płacą? A jeżeli chodzi Ci o to, że w webach płacą więcej to pewnie dlatego, że byle januszex potrzebuje mieć stronę, system do czegoś, whatever, a realia embedded wyglądają trochę inaczej. Niemniej jednak też uważam, że przekrój wiedzy potrzebny do pracy w embedded jest dużo szerszy niż w webach - wiem co mówię, robiłem weby połowę swojej kariery, a teraz w embedded i
@Abre to ile płacą nie zależy od tego czy coś jest trudne czy łatwe tylko ile ktoś za to płaci. Zobacz ile płacą ludzie za sterownik do pieca czy do podlewania a ile za cały portal do obsługi ZUSu czy jakiegoś banku i ile klienci tego banku zostawiają w nim pieniędzy.
@zibizz1: Przecież w embedded też są projekty warte miliardy, samoloty/aerospace/automotve/branża medyczna/maszyny przemysłowe.

Zobacz ile płacą ludzie za sterownik do pieca czy do podlewania a ile za cały portal do obsługi ZUSu


To równie dobrze można obrócić w drugą stronę, zobacz ile płacą w webdevie za jakiegoś prostego cruda albo stronę-wizytówkę firmy, a ile za sterownik do kontroli silnika w samochodzie, który będzie montowany w dziesiątkach milionów samochodów i nie za bardzo
@pepepanpatryk: jakie masz wnioski z przejścia z web do embedded?

na hardkorze Assembler i C czy jednak idzie robić w C++?

jak ja hobbystycznie wziąłem się za embedded, to mnie poraża jak ile tu jest abandonware, zamkniętego kodu, braku wsparcia, miliona issue w repach bez odpowiedzi… no generalnie w porównaniu do weba to jak w lesie o.O
@ly000: firma, która miała swój produkt niezwiązany z IT. Dział IT to było 30 osób w tym 10 developerów w peaku. Na początku PHP ale dostaliśmy zielone światło na spróbowanie czegoś innego. Moja propozycja był .NET Core, który wtedy był jakoś w wersji alpha na Linuxy oraz C#. W tym samym czasie do teamu dołączył kolega fan angulara. Ja wziąłem backend, kumpel frontend, było parę proof of concept zrobionych I tym
@MacDada: dla jasności przyznam, że ja nie pracuje na bare metal. Tzn projekt, w którym aktualnie jestem jest bare metal ale my tworzymy (albo właściwie mamy tworzyć bo projekt rusza ale rozkręca się powoli) cała nowa platformę gdzie będziemy mieć Linuxa, docelowo będziemy chcieć zrobić z niego trochę RT Linuxa. Byłbym bardzo zdziwiony gdybyś musiał w jakiejś typowej firmie zajmującej się embedded pisać coś w assemblerze - chyba że firma wykonuje
@Abre wydaje mi się, że soft łatwiej opchnąć na zachód niż hw, a euro same się nie zarobią. Chyba że jakaś zachodnia firma zajmująca się takimi rzeczami otworzy filię w Polsce to wtedy jest cień szansy na jakieś fajne zarobki.
@bc547: Jak chcesz zarabiać więcej, niż 3k to tylko frontendzik i zmiana koloru buttona. Za pracę przy misjach kosmicznych, robotach medycznych, jądrach systemu, reaktorach płacą minimalną.
@Abre:

wydaje mi się, że soft łatwiej opchnąć na zachód niż hw, a euro same się nie zarobią.

@requem:
Płacą mniej bo mniejszy popyt. W krajach silnie uprzemysłowionych wygląda to lepiej.
Tajemnica w tym taka, że nikt nie zleci na zewnątrz rdzenia poważnego produktu bo to musi zostać "w firmie". Tylko jakieś aplikacje "poboczne" co najwyżej, stronki.