Wpis z mikrobloga

Przeklejam paste z NN :D #smiechlem

- Panie wolnościowcu, bo tu padło takie pytanie, ponieważ bardzo mocno krytykuje pan działania społeczno-edukacyjne, tej zimy było takie badanie, w których organizacjach wolnościowych ludzie najmniej boją się o zmarnowanie swoich wysiłków przez własnego szefa, pierwsze miejsce Stowarzyszenie KoLiber, drugie miejsce Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii, trzecie Stowarzyszenie Libertariańskie.

- A nie było Kongresu Nowej Prawicy przypadkiem?

- Nie, nie było Kongresu Nowej Prawicy.

- Nie było Kongresu Nowej Prawicy, popatrz pan!

- Był, ale nie był w pierwszej trójce. Panie wolnościowcu, jednak tam funkcjonuje, jak pan to nazywa, ta wredna działalność społeczna. 3 na 100 działaczy tylko boi się o swoje wysiłki, to chyba nie jest tak dużo, prawda? Może jednak idźmy tą drogą, a nie kanapizmami które mają 0,2% poparcia w społeczeństwie i są tragedią jakąś okrutną?

- Proszę pana, spośród dwóch kuców, z których jeden rozdaje ulotki z feniksem, a drugi siedzi w bibliotece i czyta Misesa, ten pierwszy się bardziej boi o swoje poparcie. Ale on zwycięża w wyborach. Widzi pan, celem życia nie jest przeżycie.

- A co, przepraszam?

- Przepraszam, to ja nie będę zastępował pańskich blogerów. Kuce mają swoje cele, mają swoje ambicje, mają swoje ideały i za to walczą i zawalają matury. A pan chce tylko edukować. Niech pan sobie edukuje i żyje dalej.

- Mam nadzieję że będę miał po co edukować i żyć dalej, panie wolnościowcu.

- Proszę pana, jak powiedział wybitny publicysta Stanisław Michalkiewicz, polską sceną polityczną rządzi ra-ra-ra-razwiedka, i ona sobie rządzi całkowicie bezpiecznie od dwudziestu pięciu lat.

- Przykro mi, ale tutaj dobre wychowanie musi zastąpić faktografia - no nie jest pan normalnym wolnościowcem.

#krul #libertarianizm #4konserwy #neuropa #koliber
  • 48
@Vealheim: no ale co tu więcej pisać? Świat się zmienia, gospodarka i ekonomia też. Gdzieś tu był na wykopie dobry artykuł właśnie traktujący o tym jak to Korwin jest pogrążony w tej swojej utopijnej idei niewidzialnej i sprawczej ręki wolnego rynku.
@dreaper: (#) Poglądy Krula za cholerę nie są spójne - niby geje zuo i niedobro, ale w jego wymarzonym systemie za bardzo to nie ma jak ich powstrzymać przed legalizacją związków partnerskich, adopcją czy organizowaniem parad.
@Vealheim: a poza tym. Korwin opiera się na gospodarce kiedy był ten boom przyemysłowy. To co się udało w USA 100 czy 200 lat temu nie znaczy, żę uda się w Polsce. Jeśli jesteś prawicowcem(hurr wyprzedajo polskie firmy nic jest już polskje!!111 durr) to wiesz, że większość firm należy do zagranicznych koncernów i wątpie aby, właśnie 2-3 firmy typowo Polskie byłyby wstanie udźwignąć gospodarke i ten "wolny rynek"
@Dziki_wieprz:

Świat się zmienia, gospodarka i ekonomia też.


Ale prawa ekonomii pozostają niezmienne. Taka jest definicja prawa i tym się różni od reguły, że obowiązuje w każdym miejscu na świecie i niezależnie od czasu.

Gdzieś tu był na wykopie dobry artykuł właśnie traktujący o tym jak to Korwin jest pogrążony w tej swojej utopijnej idei niewidzialnej i sprawczej ręki wolnego rynku.


Na pewno rzeczowy i napisany przez erudytę...

@acor: Jestem
@Dziki_wieprz:

No dla was nic co obraża krula nie jest rzeczowe


Dla jakich nas? Traktujesz mnie jako kolektyw? Mówię we własnym imieniu i jestem jednym człowiekiem.

Pomijam fakt, że jeśli - tak jak napisałeś - artykuł obraża Korwina, a nie poddaje krytyce jego poglądy, to z pewnością nie był rzeczowy.