Wpis z mikrobloga

@BreathDeath: @Nie_wiem_nic Wy serio myślicie że dzisiejsi dwudziestolatkowie dostaną jakąś emeryturę mimo płacenia składek przez najbliższe 40 lat? Każdy kto teraz wchodzi na rynek pracy i ma świadomość na jakich zasadach opiera się system emerytalny, będzie robił wszystko żeby płacić jak najmniejsze składki, bo wiadomo że nic z tego w przyszłości nie będzie miał.
@morsisko No ale przecież ja to wiem xD dlatego inwestuje na wlasna rękę bo wiem że to co dostanę będzie gówno warte. Ale widzę że niewielu ludzi robi cokolwiek że swoim hajsem poza #!$%@? go, chociaż zarabiają bardzo dobrze
trzeba było odkładać na starość z tantiem, koncertów, reklam czy tam występów w TV?


Panie @LipaStraszna: ja nie gram dla pieniędzy, ja gram dla ludzi. W dodatku od lat dokładam do biznesu, żebyście mogli mnie posłuchać
pokażcie to konfederacji, jak się kończy wolność. Artyści mogło sobie odkładać ile chcieli na emeryturę, a teraz jęczą. Jakby każdy tak mógł sobie sam budżetem zarządzać to by były masowe protesty debili co przejedli całe, nawet bardzo wysokie dochody a na starość nie mają nic


@Cernold: To jest oczywista oczywistość dla każdego kto ma mózg. I od razu odpowiem tym, którzy odpowiedzą "#!$%@? mnie to niech zdychają pod płotem" - no
Po pierwsze: to że artyści jęczą że mają małą emeryturę nie wynika z tego że mają mało pieniędzy, bo mają ich bardzo dużo, tylko są po prostu fałszywi i bezczelni i chcą być w centrum uwagi.

Po drugie: Cugowski jest wyjątkową gnidą która rozwaliła Budkę Suflera i w okropny sposób traktowała Romualda Lipko i jego rodzinę, więc tym bardziej nie ma zahamowań żeby robić z siebie ofiarę.
@Dr_Manhattan: prawda. Wbrew pozorom PPK lub III filar to dobra opcja, ja akurat jestem w PPE i jakoś spokojniej patrzę na starość. Zdaję sobie sprawę, że obecnie przechodzący na emeryturę nie mają aż tak dużej dysproporcji w porównaniu z zarobkami z ostatnich lat i kasę z III filaru/PPE wypłacają w całości , ale w momencie kiedy ja będę emerytem straszy się, że będzie to raczej bliżej połowy w porównaniu do ostatniego
@BreathDeath brzmisz jak kuzyn sidneya Polaka. o ile rozumiem jakiegoś typa co skleja jakieś bity po godzinach i na tym nie zarabia może nie mieć na emeryturę. ale gość na którym "wychowali" się nasi rodzice, robi koncerty ponad połowę swojego życia i kasuje z tego gruby hajs, a nie myśli o przyszłości (albo raczej udaje, bo nie można być tak głupim) i krzyczy że nie ma na emeryturę to chyba coś jest