Wpis z mikrobloga

  • 1
@Kasahara: odpowiem tak - robię Floor pressy żeby poprawić ławę i w końcówce mam jakieś kąty oraz optymalnosc ćwiczenia pod względem hipertrofii.

Wiosło sztangą też jest "nieoptymalne", a mi po nim plegary urosły pięknie.
@Kyriakos: klata to raczej tam bardzo #!$%@? pracuje w skróconym RoM. Nie bez powodu kulturystów wiele nie robi nawet płaskiej :) a co dopiero ograniczoną wersję. Ostatnie co bym komuś kto chce mieć duża klatę rozpisał to floor pressy :D
@Kyriakos: https://www.youtube.com/watch?v=_kQ_nMeeQtQ Taki filmik mi się skojarzył hehe

@Kasahara

klata to raczej tam bardzo #!$%@? pracuje w skróconym RoM. Nie bez powodu kulturystów wiele nie robi nawet płaskiej :) a co dopiero ograniczoną wersję. Ostatnie co bym komuś kto chce mieć duża klatę rozpisał to floor pressy :D


Pełna zgoda, lecz wydaje mi się, że wiele osób dziś o tym zapomina, że czucie mięśnia to nie jest jedyna droga. Żaden ze
@DopeLifter: wybacz nie przemawiają do mnie argumenty na poziomie, ze jaskiniowce coś robili. Świat idzie do przodu, patrze na obecne trendy, w których mamy zarówno lepsze wyniki w BB i PL i ogólny poziom rośnie :) aże tam część jest bez podstaw to zawsze było, jest i będzie. Na pewno BP nie jest najbardziej optymalnym ćwiczenie do zbudowania klatki piersiowej a tym bardziej wersje ze skróconym dodatkowo zakresem ruchu
A więc więcej siły na płaskiej = więcej siły na hantlach = większa hipertrofia w tym ćwiczeniu


@DopeLifter: a skąd ten wniosek? Jesteś silniejsi w tym co robisz, znam osoby co 180 kg cisną płaską i ledwo machają 44 kg x 12 hantle jak i takich co ledwo 130 kg machna i hantelki 55 kg x 12 nawalają :) jesteś dobry w tym do czego kreujesz adaptacje

Ja 300 kg siadam
Na pewno BP nie jest najbardziej optymalnym ćwiczenie do zbudowania klatki piersiowej


@Kasahara: To po co każdemu, przynajmniej na początku jest zalecane te ćwiczenie?
@Tulky:

Bo warto zacząć od podstaw i się ich nauczyć i jest ono ćwiczeniem złożonym w którym mocno pracuja barki, triceps, plecy oraz klatka piersiowa. Uzyskanie sztywności miękniowej/mięsni głębokich/core i stawach zwiększa stabilizację/bezpieczeństwo treningu.
@Kasahara: Wydaję mi się, że poziom BB i PL (z naciskiem na BB, jako jeszcze większy rozwój ekstremalnej kulturystyki pod względem rozmiarów) poszedł do przodu głównie ze względu na rozwój wspomagania, a nie ze względu na rozwój metod treningowych, które w zdecydowanej większości, powiedzmy w latach 90 już istniały i były powszechnie używane. Oczywiście nie mówię, że nic a nic się nie zmieniło, ale wg mnie nie jest to czynnik przeważający.
  • 2
@krzysztoww: 150
@DopeLifter chodziło mi tylko o wyłącznie o dwie rzeczy:
człowiek, który ma tylko trochę teorii poprawia innego człowieka, który jest kilka poziomów wyżej
siłownia to nie tylko hipertrofia

Co do Twojej wypowiedzi - topka naszych klasyków w kulturystyce robi wyciskanie leżąc i chyba widzą w tym sens.