Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw mieszkające w domu jednorodzinnym, bliźniaku, szeregówce: zauważyliście nowy, radykalnie obcięty harmonogram wywozu śmieci?

Np. w mojej okolicy wygląda to tak: plastiki i papier zamiast co 2 tygodnie będą wywożone co miesiąc. Nie wiem czy to do ludzi jeszcze nie dotarło ale ogólnie w mediach cisza, a przecież to się szykuje drugi Neapol na ulicach.

Przecież nagle każdy nie zredukuje ilości śmieci, tylko będą się walać te pełne worki pod domkami. Ja np. zapełniam średnio jeden żółty worek tygodniowo. Jak kupię coś dużego w kartonie to kontener na papier jest wypchany w szwach. Czyli będę miał 4 pełne żółte worki zanim łaskawie raz w miesiącu je wywiozą i przecież nie będę tego cały czas trzymał w garażu czy w ogródku.

Według mnie to jest temat na #afera

#smieci #zalesie #patologiazmiasta #dolnyslask #dom #budowadomu
bitcoholic - Mirki z #wroclaw mieszkające w domu jednorodzinnym, bliźniaku, szeregówc...

źródło: smieci

Pobierz
  • 53
@bitcoholic: u mnie w sezonie letnim śmieci zwykłe odbierają 2x w tyg. śmieci segregowane raz w miesiącu przez cały rok.
nie w sezonie, śmieci zwykłe raz na miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz kubeł 120l na miesiąc i przysłowiowy #!$%@?.
@fruziazuzia: ja mam PSZOK 800m od domu i niestety nie jest tak rózowo. Od początku roku miasto nie zadbało o to, by z PSZOKu wywieźć nagromadzone śmieci.
Efekt jest taki, ze na PSZOKu przyjmują tylko małą częśc tego co chciał bym im oddać (aluminium ok, plastiki/elektronika/szkło nie bardzo) i wala mi się to po posesji
Wpisz adres, u mnie po wpisaniu raz na dwa tygodnie plastik i papier. Tak czy siak, jak Ci nie starcza, mozesz zamówić wiekszy kontener - ja tak zrobiłem.
@EvilRogue zmówić to i może można, ale nie każdy ma gdzie go umieścić. Wcześniej zakupiłem stalowe obudowy na kubły 120l, wiec nie zmieszczę tam 240l.

@bitcoholic - u mnie to samo. Papier i plastik raz na miecha. Mieszkam na Stablowicach. Nie dość, że podnieśli ceny, to jeszcze zmniejszyli częstotliwość odbioru. Wspaniale.
@bitcoholic: w moim regionie tak jest odkąd pamiętam. Żółte i niebieskie worki piętrzą się w garażu i mnie #!$%@?ą, ale nic nie mogę z tym zrobić. Aha, płacę 240 zł za kwartał.
Kiedyś płaciłem 20 zł miesięcznie i zabierali wszystko co tydzień, bez żadnego segregowania. Komu to #!$%@? przeszkadzało?
@slx2000: polecam skrzynie albo jakąś małą szopkę wtedy nie trzeba trzymać w garażu.

U mnie tez jest raz na miech. A inne miasto. Tak jest wszędzie i to już dawno temu się zmieniło na gorsze.
Kolejny przykład z Wrocławia -wywoz śmieci z małego targowiska jeszcze 3 miesiace temu niecałe 800zl/miesiąc teraz prawie 2400.. za 3 kubły...
a ten no.. powiedzcie mi jak to jest we wroclawiu w domu z tymi smieciami?
liczą od metrow? od ludzi czy od zuzytej wody?

druga sprawa jaka mnie interesuje to czy za smieci placi sie tyle samo jesli wyprodukujesz 1kg czy 100kg czy 0kg?

no bo skoro NIE wyprodukujesz plastiku, ktory nie trafi do kosza do odbioru- co jest mozliwe- to czy mozna liczyć na m iejsze opłaty??

tak samo tyczyc sie