Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw mieszkające w domu jednorodzinnym, bliźniaku, szeregówce: zauważyliście nowy, radykalnie obcięty harmonogram wywozu śmieci?

Np. w mojej okolicy wygląda to tak: plastiki i papier zamiast co 2 tygodnie będą wywożone co miesiąc. Nie wiem czy to do ludzi jeszcze nie dotarło ale ogólnie w mediach cisza, a przecież to się szykuje drugi Neapol na ulicach.

Przecież nagle każdy nie zredukuje ilości śmieci, tylko będą się walać te pełne worki pod domkami. Ja np. zapełniam średnio jeden żółty worek tygodniowo. Jak kupię coś dużego w kartonie to kontener na papier jest wypchany w szwach. Czyli będę miał 4 pełne żółte worki zanim łaskawie raz w miesiącu je wywiozą i przecież nie będę tego cały czas trzymał w garażu czy w ogródku.

Według mnie to jest temat na #afera

#smieci #zalesie #patologiazmiasta #dolnyslask #dom #budowadomu
Pobierz bitcoholic - Mirki z #wroclaw mieszkające w domu jednorodzinnym, bliźniaku, szeregówc...
źródło: smieci
  • 53
U mnie od lat tak jest, najlepsze latem jest jak czarne z resztkami jedzenia zabierają to worki się całe ruszają od robaków i larw much. Truche obrzydliwe to zwłaszcza że u mnie w gminie niema koszy i rękami te wory muszą wrzucać. Ostatnio widziałem że nawet kobiety zatrudnili i one te wory wrzucają, ciekawe czy do lata popracują, bo teraz zima to luz. Jak ktoś pamperow nie wyrzuca.
@bitcoholic: Mireczku tu chodzi o to żeby utylizować we własnym zakresie. Mieszkasz w domku, masz piec i segregujesz odpady na te co się pali w dzień oraz te co się pali w nocy oraz te które się wyrzuca do śmietnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bitcoholic: U mnie jeden kosz 240l pełny. Resztę wywalamy przez okno jak w cygańskiej dzielnicy xD Odbiór dopiero za tydzień. Kiedyś to ogarnę, ale potrzebuję miejsce na zamykany śmietnik umiejscowić + kosze i miejsce na worki. Natomiast ja mam na to miejsce, nie wiem co inni robią z tym w szeregówkach z małym ogrodem bez garażu.
Pobierz kthxb - @bitcoholic: U mnie jeden kosz 240l pełny. Resztę wywalamy przez okno jak w c...
źródło: 20230418_195649
Np. w mojej okolicy wygląda to tak: plastiki i papier zamiast co 2 tygodnie będą wywożone co miesiąc.


@bitcoholic: Kraków here, jest to samo, also szkło też co miesiąc. nauczyliśmy się zyć bardziej eko - kompostujemy, nie kupujemy wody w plastiku - tylko filtr. a jak faktycznie większa górka się uzbiera to po prostu wywalam do dzwonków, które są 1km ode mnie. wiem, że nie wszędzie da się kompostować ale da