Wpis z mikrobloga

@affairz: Ale przecież to prawda. Mnóstwo osób tak racjonalizuje swoją biedę tłumacząc że nowe samochody to się psują non stop xD za dużo w nich elektroniki i wyświetlaczy lcd i fizyczne przyciski pozabierali, ale elektryki to już w ogóle najgorsze, co prawda nigdy nie jechali nimi jako kierowca a nawet jako pasażer, ale są złe i #!$%@? bo ich nie stać. Z wielką płytą ta sama historia, ma mnóstwo obrońców pośród
@Dusk_Forest77: no a co ma zrobić przeciętny 45-55 letni zjadacz chleba, który już wiele w życiu nie osiągnie a jest biedny? Ma się codziennie samobiczować i zamartwiać dobijając już pewnie i tak niska samoocenę? Ja w pewnym stopniu rozumiem te zachowanie. Jest to naturalny mechanizm racjonalizujący by nie obciążać mózgu zbędnym stresem.

Oczywiście każdy w jakimś stopniu może poprawić swoją sytuację ale ludziom w średnim wieku jest IMHO w tym kraju
@markier: Brać życie jakim jest, nieoszukiwać się, mieć świadomość że zawsze od nas będą ludzie bogatsi z fajniejszymi zabawkami czy ładniejszymi kobietami. Wiesz, równie dobrze idąc Twoim tokiem rozumowania nei powinien on mieć kompleksów w podbijaniu do instagramowych influencerek, bo w końcu on zdrowy chłop jest i nie ma co obniżać samoceny. Imo w życiu trzeba potrafić spojrzeć prawdzie w oczy, racjonalna ocena sytuacji a nie okłamywanie się dla lepszego samopoczucia.
@Dusk_Forest77: @Dusk_Forest77: "jest typowo polackie #!$%@? - wychwalanie biedy, nie spotkałem się z nim za bardzo na zachodzie"

Na zachodzie leasing samochodu to 10% pensji, nie 50% więc oczywistym jest, że ludzie nie myślą o starszych samochodach.

W krajach Beneluxu z kolei ludzie kupuja działki budowlane po 300-400 m2 i uważają, je za duże i luksusowe więc każdy sobie racjonalizuje na swój sposób.

Polackie #!$%@? to twoje porównywanie do mitycznego
Imo w życiu trzeba potrafić spojrzeć prawdzie w oczy, racjonalna ocena sytuacji a nie okłamywanie się dla lepszego samopoczucia.

Ja jakoś nie ból dupie, o rzeczy które nie są dla mnie nie osiąglane, chociaż nie stać mnie na odrzutowiec czy posiadłość w Malibu Beach


@Dusk_Forest77: nie rozumiem dlaczego piszesz o jakimś okłamywaniu się. Dla jednego wygodą jest na przykład nowa fura i ciśnie żeby to mieć, a dla drugiego cenniejszy jest
Z wielką płytą ta sama historia, ma mnóstwo obrońców pośród ludzi któzy w niej mieszkają albo których nie stać na zakup nic sensownego.


@Dusk_Forest77: jak widze wiekszosc nowego budownictwa w naszym pieknym kraju to przy nim komunistyczne osiedla nie wygladaja tak zle i raczej nie jest to samooszukiwanie sie tylko racjonalne spojrzenie na sprawe
@patryk-kabacinski-1: no w relacji do tego jak małe powierzchniowo są to kraje to owszem, dość duże. :)
@Dusk_Forest77 : to o czym mówisz to klasyczne wyparcie, każdy sobie inaczej radzi ze swoimi kompleksami. Są też tacy, którzy kompleksów nie mają, są zadowoleni z życia, choć nie mają milionów i choć ich stać na nowe auto to wolą coś starszego, gdy silniki były inne i założenia nie dyktowane aż tak jak dziś