Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kontomieszkaniowe #kredyt2procent #budowadomu #yt #iwuc #polskiyoutube

Kolejny raz przekonuję się , że polski YT to dno. Starałem się posłuchać kogoś kto dokładniej rozpracował obecny projekt ustawy o bk2pro i o koncie mieszkaniowym ( też biorę pod uwagę). Okazuje się , że Mirki na wykopie więcej wiedzą i analizowali ustawę , podczas gdy potężni Iwucie i inni podobno walą jakieś ogólniki przeczytane na money.pl i podobnych portalach. Od strony merytorycznej YT idzie po minimum.
  • 19
@mickpl: @samuray Iwuciowa zaczęła od tego , że projekt ustawy nie jest jeszcze znany. Lanie wody....
Generalnie w ustawie pada terminologia, którą trzeba sprawdzić w oparciu o inne akty, mi się już nie chce tego robić, ale influ też nie godni się wysilać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bdg-bro: Ale ma racje przecież, nie wiadomo do końca jakie będą w niej zapisy, a diabeł tkwi w szczegółach, ciężko się wypowiadać o finalnej wersji ustawy dysponując jedynie jej projektem, byłoby to nawet głupie i nieprofesjonalne. Dopiero jak zostanie podpisana przez Prezydenta i wejdzie do Dziennika Ustaw, wtedy będzie można komentować i analizować jej szczegółowe zapisy.

Imo ustawa wejdzie na 100% bo to piękny prezent dla branży deweloperskiej i z nią
@Dusk_Forest77: ale projekt ustawy jest znany, można obejrzeć przebieg prac z naniesionymi zmianami i opiniami. Fakt, że teraz po rozkręceniu się Ministra Budy będzie jeszcze więcej wykluczeń i warunków do spełnienia, ale bardzo duży zarys już znamy.
Tylko po co to czytać i analizować jak influ może powtórzyć to, co czytał na businessinsiderze lub inforze
@bdg-bro: Jak spełniasz jej kluczowe wymagania typu wiek, brak własnego lokalu mieszalnego i masz zdolność i chcesz na poważnie zakupić mieszkanie korzystając z tego kredytu, to ja bym działał. Jeśli część z tych bardziej szczególowych zapisów jak procentowy udział w nieruchomości, 12 miesięcy niemieszkania w niej, inne nieruchomości w małżeńswie etc. wiele może w Twoim przypadku zmienić (możesz nie załapać się na ten program), to możesz się wstrzymać do czasu podpisu
@Dusk_Forest77: ja zamierzam na budowę wziąć, akurat na czerwiec/lipiec powinienem mieć wydane PnB. I tutaj jest mało precyzyjnie napisane, nie wiem czy odsetki od transz kredytu pobieranego w trakcie budowy też są objęte dofinansowaniem, czy 2% wchodzi gdy mam zawiadomiony PINB/wpis w KW? Chciałem też odkładać na koncie mieszkaniowym (w ramach programu) aby po 3 latach zgarnąć premię, akurat na wykończenie lub urządzenie. I też znowu nie wiem, czy przy budowie
Kolejny raz przekonuję się , że polski YT to dno. Starałem się posłuchać kogoś kto dokładniej rozpracował obecny projekt ustawy o bk2pro i o koncie mieszkaniowym ( też biorę pod uwagę). Okazuje się , że Mirki na wykopie więcej wiedzą i analizowali ustawę , podczas gdy potężni Iwucie i inni podobno walą jakieś ogólniki przeczytane na money.pl i podobnych portalach. Od strony merytorycznej YT idzie po minimum.


@bdg-bro: Jestem w trakcie
@marcpol: dobra wiadomość, nadciagasz do nas niczym palladyn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proszę jak możesz weź również pod uwagę budujących Mirków, moje wątpliwości wyjaśniłem powyżej w poprzednim komentarzu
@marcpol wiesz może co w przypadku gdy odziedIczylo się gospodarstwo rolne na którym znajduje się dom który został określony w akcie notarialnym "jako nadający sie do rozbiórki" (I tak rzeczywiscie jest) i nie widnieje w KW tego gospodarstwa?
W takim przypadku można dostać kredyt 2%? Może taki temat też warto poruszyć bo często chyba trafiają się takie przypadki w "podziadkowych" spadkach.
@danielnieobajtek: stan deweloperski to nie jest pojęcie techniczne ani prawne. Generalnie każdy kredyt udzielony na budowę wymaga jej ukończenia w określonym terminie, tj. przynajmniej skutecznego zawiadomienia PINB (bez odmownej decyzji/postanowienia ze strony administracji budowlanej). Zakończona budowa czy nawet pozwolenie na użytkowanie nie oznacza, że obiekt jest na tyle komfortowy, że nadaje się do zamieszkania, tj. mogą trwać prace wykończeniowe po odbiorze budynku.
@bdg-bro: ok, czyli dobrze rozumiem, że ten stan prac wykonczeniowych moge sobie juz z wlasnej kieszeni ladowac po wykorzystaniu limitu 600k z kredytu ? Chodzi mi o to, zeby mi sie zaden lepek nie przyczepil, ze nie zmiescilem sie w limicie wkladu wlasnego bo np. sobie wykonczylem chate za drogo. Sorry, ale totalnie sie na tym nie znam. To moja pierwsza budowa w zyciu.
Proszę jak możesz weź również pod uwagę budujących Mirków, moje wątpliwości wyjaśniłem powyżej w poprzednim komentarzu


@bdg-bro: Wezmę to pod uwagę :)

@marcpol wiesz może co w przypadku gdy odziedIczylo się gospodarstwo rolne na którym znajduje się dom który został określony w akcie notarialnym "jako nadający sie do rozbiórki" (I tak rzeczywiscie jest) i nie widnieje w KW tego gospodarstwa?

W takim przypadku można dostać kredyt 2%? Może taki temat też