Wpis z mikrobloga

Coraz trudniej znaleźć na YouTube wartościowe treści. Po zmianie algorytmu wyszukiwarka zwraca zupełnie co innego. Napiszcie, jakie kanały oglądacie i co warto zasubskrybować, np. o nauce, technologii, finansach, komputerach...

Nawet jak szukam czegoś konkretnego o programowaniu, to niezależnie, co wpiszę, na pierwszym miejscu dostaję poradniki "jak nauczyć się programować", "czy warto zostać programistą" lub clickbaitowe filmiki w klimatach Pudelka.

W takim razie zostaje zasubskrybować wartościowe kanały niż używać lupki.

Ale dziwne jest to, że na anglojęzycznym YouTube są bardziej techniczne i wartośćiowe filmy. Czyżby polski YouTube to ściek, czy algorytm promuje clickbaity, pudelki i treści o niczym, chowając w głąb filmy z konkretami?

#youtube #internet #nauka
  • 45
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@SendMeAnAngel: napisz cos konkretnego bo kanalow jest za duzo. Czy Polski youtube to sciek, jestesmy globalnie malym krajem, bez duzego zasiegu jezykowego, gdzie tu porownywac jesli chodzi o kanaly sprzetowe kanaly typu gamers nexus czy hardware unboxed, o grach mamy jeszcze arhn.eu co bym podal jako dobrą publicystyke w ogole, nie tylko polską.
@SendMeAnAngel: kiedyś na youtube mogłem sobie puścić jakaś fajny kawałek i następnie dostawałem kawałki w podobnym stylu, czasem takie które znałem, ale też dużo takich których nigdy nie słyszałem. Znalazłem w ten sposób bardzo dużo ciekawych artystów których nie znałem.
Teraz puszcza mi ciągle to samo, nieważne co włączę i tak po chwili będę mieć to co zawsze.
Ale dziwne jest to, że na anglojęzycznym YouTube są bardziej techniczne i wartośćiowe filmy.


@SendMeAnAngel:
W czym to jest dziwne?
Polski youtube jest tworzony dla ludzi, którzy nawet polskiego dobrze nie znają (jak widać), a co dopiero angielski.
Angielski youtube jest tworzony dla ludzi o większych horyzontach - no i twórców i zawartości jest po wielekroć więcej, więc siłą rzeczy jest też więcej chłamu, ale i więcej wartościowej treści.