Wpis z mikrobloga

Mam taki problem, że nie mogę przejść do kolejnych etapów rekrutacji w #datascience
Miałem rozmowy w #pkobp czy różnych firmach (średniej wielkości; marketing czy sektor energetyczny). Ogólnie jest postęp, wrzuciłem kilka niedużych projektów w colab do CV (głównie klasyfikacja w scikit, ale też różne implementacje algorytmów) i od tego czasu średnio co tydzień czy dwa mam zaproszenie na rozmowę lub test (pandas/sql). Niestety nie przechodzę dalej. Same rozmowy czy testy idą mi dobrze.

Co powinienem zrobić więcej, aby móc się gdzieś dostać? Aplikuję również na stanowiska #dataengineering czy #dataanalyst (z tych drugich głównie mam odzew). Obecnie siedzę na projektem większym (model + backend we flasku + deploy na AWS ). W moim rozumowaniu, skoro wrzucenie mini projektów dało mi zaproszenia na rozmowy, to większe projekty z deployem powinny mi pomóc.

Proszę nie odbierać tego jako płacz, chciałbym po prostu wiedzieć, co mogę zrobić więcej. Aczkolwiek jestem lekko tą sytuacją sfrustrowany, gdy np. moi znajomi z uczelni dostali się na stanowisko DA (PowerBI) bez żadnego doświadczenia, tak po prostu.
Jestem studentem, nie mam komercyjnego doświadczenia. Co mogę poprawić, zrobić? Na co rekruterzy zwracają uwagę?

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #it #informatyka #machinelearning
  • 13
@pustelnikk: skoro masz odzew na analityka, to bierz to co możesz. W trakcie możesz szukać innej pracy. Z doświadczaniem, żaden rekruter nie pyta o projekty. Znam dużo osób które zaczynały jako analityk. Zresztą dość często w różnych firmach, te stanowiska wymagają podobnego doświadczenia.
@brakslow: No tylko problem jest taki, że często rozmowa idzie dobrze, a potem dostaję wiadomość, że wybrali kogoś innego (na staż lub pozycje juniorske). Planuję z tego powodu dołożyć Tableau do swoich umiejętności
@pustelnikk:

po prostu szczescie ci nie dopisuje, byc moze jestes tak damo dobry jak inni, ale ktos ma lepszy angielski, jest bardziej kokunikatywny.. powodow sa tysiace

wejscie do IT to ruletka, gdzie twarde skille to polowa sukcesu
@pustelnikk: równie dobrze, rozmowa może iść dobrze, jeszcze 15 osobom. Ale któraś z nich mogła wypaść lepiej, miała doświadczenie itd. Od pierwszej pracy nie oczekuj zbyt wiele
@pustelnikk: podpowiem Ci, ze w bankach dzieki wewnetrznym rekrutacjom na staz do zespolu data science mozna dostac sie bez zadnego projektu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to jest dosyc szybka droga, po prostu lubia swoich.
Nie wiem czy tak nie jest najszybciej, droga przez analityka do scientista wlasnie w banku.

Plus troche masz niezly rozstrzal bo kazda z tych pozycji wymaga zupelnie innego skillsetu tylko jakies skladowe
@cohontes: głównie celuję w DS, potem DA. Mam speckę z DS na uczelni i w tym się czuję najlepiej, natomiast z tego co widziałem to w ofertach na DA tak w zasadzie to chcą SQL, Pandas + ew. Tableau (i tylko tego ostatniego nie znam).

Fajnie z tymi wewnętrznymi rekrutacji, ale to najpierw musiałbym zacząć w jakmś banku pracować xd
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@pustelnikk: spytaj się o feedback po rozmowach. Cześć firm zachowuje się proaktywnie i wysyła od razu podsumowanie plusów i minusów. Niektóre tego nie robią, ale wewnętrznie powinni mieć w papierach ocenę twojej rekrutacji.
Po prostu spytaj się o to i dowiesz się co powinieneś poprawić.