Wpis z mikrobloga

@DobryWykopek: Nie ma co demonizować pitbulli, ale jak wspomniałeś, jest to rasa specyficzna i nie dla każdego. Wymaga konkretnego ułożenia, długiej pracy z nim i samozaparcia, a przez swoje "warunki" (czyt. siłę, instynkt i zawziętość) kiedy już coś się stanie, to niestety skala takiego wydarzenia też jest bardziej groteskowa.
Dlatego uważam, że same psy nic nie zrobiły i nie ma powodu, żeby rasa była piętnowana, ale jeżeli ktoś chciałby takowego posiadać,
@DobryWykopek Szacun dla ciebie za poświęcenie oraz dobre serce.

@Basiura89 Spłycasz temat jak typowy zero-jedynkowy głupek, więc nie dziw się, że Zielony34, który zresztą poniekąd ma rację, wypomina ci te twoje bzdury.

@GrzegorzPorada Dostałeś mikroudaru jak pisałeś swój komentarz? Bo w ogóle nie ma on sensu, zresztą tak jak większość twoich bezwartościowych komentarzy.
@Wedkarz91: Nie neguję przypadków które się zdarzają. One mają miejsce. Tak samo jak wszelkie zło. Przykładów mógłbym podać tyle, że nie ma sensu wchodzić w dyskusję, odnośnie tego co powinno się zakazać/wykluczyć/zutylizować, itd.
Pierwszy lepszy pomysł - w loginie masz 'wędkarz'. Niejeden wędkarz kogoś zabił. Sądzę więc, że wędkarstwo powinno być zakazane. W skrócie tak wygląda wasza logika i rozmowa z wami.
@radarada: Cóż, po to byłyby właśnie szkolenia i praca z psem, o której wspominałem - właściciel musi dobrze czuć psa, przewidywać jego zachowania i umieć sobie z nimi radzić w razie potrzeby, no i wiedzieć, że ciąży na nim odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, psa i innych ludzi. Bardzo mi przykro z powodu opisanej przez Ciebie Pani, ale niestety nic o niej nie wiem, o tym jak swojego psa wychowywała, ile czasu
@Sunbin: z tym masowym zagryzaniem dzieci przez labradory... Statystyki wskazują, że to właśnie labradory w USA są najczęstszym psem, który dopuszcza się pogryzienia ludzi. Bo przecież "labradorki to mają uśmiech na twarzy wypisany to go pogłaszczę".
Generalnie ludzie muszą skumać, że wszystkie psy to śmierdzące i brudne maszyny do zabijania. Dopiero wtedy uda się ustalić ich miejsce w domach, na razie głupota ludzka doprowadza to tragedii.

@Wedkarz91: a co powiedziec rodzicom dzieciaka, którego rówieśnicy dla zabawy zakatują? Postaw się na miejscu dzieci człowieka, którego Seba zadźga, gdy będzie wracał wieczorem do domu, bo postanowi się bronić przed napaścią. To są parę razy bardziej prawdopodobne scenariusze niż morderczy pitbull.

Sorry, to jest właśnie problem. Próbujesz negować statystyki podając jednostkowe przypadki i grając na emocjach typu "postaw się na miejscu rodziców...".

To jest dokładnie ten sam argument, co w
zrobiła się moda na nagłaśnianie i piętnowanie pewnych ras


@Zielony34: Nie pewnych, tylko jednej konkretnej, o ktorej statystyki i badania mowia jasno ze jest agresywna i niebezpieczna.
I wlasnie patrzac po zachodzie to zrobiła się moda na promowanie i ukrywanie faktów, mity ze psy ktore stanowia jakies 70-80% atakow na ludzi i zwierzeta przy populacji rzedu ~5-10% to wspaniale rodzinne zwierzęta, że nie były stworzone do walk tylko do opieki nad
harrame - >zrobiła się moda na nagłaśnianie i piętnowanie pewnych ras

@Zielony34: Ni...

źródło: obraz_2023-03-22_192730301

Pobierz
@DavyX co tym gorzej świadczy o ludziach

@EpicKris pokaż statystyki ile jest kundli. No dawaj. Bo chyba nie wymyślasz ich na podstawie "wydaje mi się"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hrjk

pokaż statystyki ile jest kundli. No dawaj. Bo chyba nie wymyślasz ich na podstawie "wydaje mi się"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Oczywiście, że nie wymyślam na podstawie "wydaje mi się". Teraz obok kłócenia się, że rasy z listy ras agresywnych wcale takie nie są, chcesz udowadniać, że kundli jest mniej niż konkretnych ras xD? Pokazałeś statystyki, których sam nie rozumiesz na poparcie swojej hipotezy i tyle.

https://vetkompleksowo.pl/kategorie-tematyczne/koty-i-psy-w-polsce-oraz-charakterystyka-wlascicieli-i-ich-postaw-wzgledem-zwierzat/