Wpis z mikrobloga

Dobry #rozowypasek to skarb

Od jakiegoś czasu mam zjazd samopoczucia. Mało co mnie cieszy, praca nie przynosi takiej radości jak kiedyś.
Więc zacząłem szukać jakiegoś hobby, zeby się wyladować. Za dzieciaka uwielbialem samotnie śmigać na rowerze, jak mialem 15 lat to raz zrobilem 60km w 3h i już panika byla w domi, gdzie to jestem :)

No to zacząłem paczeć, jakie #rower mamy na rynku, padło na gravel. Zamierzam smigac po polsce powiatowej + szutry, lesne ścieżki, wiec wydaje sie ideolo. Chcialbym tez pozycje bardziej sportową.
Problem w tym, ze ceny zaczynają sie od 4k, a za 6k mozna mieć rometa z fajnym osprzętem.
Zarabiam bardzo dobrze jako #programista15k ale mam problem z wydawaniem pieniędzy, rzucam hajsy w #kredythipoteczny

Do brzegu.
Gadam ze starą, czy to spoko wydac taki hajs, czy spoko jak bede znikał na weekendy. Wczoraj przygotowałem nasze rowery do sezonu, dzisiaj pojechala nim do pracy.
Zajebiscie jest mieć kogoś kto jest oparciem i popchnie cie w stylu wystąpienia Walii ewicza, 'Jacek, kup, bo nigdy nie dowiesz się, jak to jest mieć kampera' #pdk

#zalesie #czujedobrzeczlowiek
Pobierz miodeksmrodek - Dobry #rozowypasek to skarb

Od jakiegoś czasu mam zjazd samopoczucia...
źródło: Screenshots_2023-03-22-09-13-02
  • 53
czy ty sie chwalisz ze stara pozwala ci wydac wlasny hajs na co chcesz? xd


@Oskariat: stara go zmotywowała do wydania pieniędzy na rower, zamiast do nadpłacenia hipoteki.
To tylko kilka linijek tekstu nie wiem co tu jest trudnego do zrozumienia.
nie rozumiem facetów, którzy muszą pytać lub szukać potwierdzenia u kobiet w wydawaniu swoich własnych pieniędzy


@lucky_luciano: bo nie rozumiesz, że w małżeństwie co do zasady nie ma swoich pieniędzy, majątek jest wspólny. Oczywiście dwoje normalnych ludzi ustala sobie jakieś limity czy wydatki, a i miło gdy się rozmawia i ustala, co cementuje związek. Ale skoro zakładasz że są faceci co MUSZĄ pytać to współczuje Twojej partnerce, serio.
na #!$%@? mi wspolnik ktory przynosi firmie 5% tego co ja a chce decydowac o wydatkach tak samo jak ja?


@Oskariat: Sam sobie na to odpowiedz, po co ona Ci zatem potrzebna, skoro liczysz tylko hajs :) Moze ma inne skillsy, dzięki którym firma nadal stoi i się rozwija? Jeśli jedyną namacalną wartością dla Ciebie jest hajs, to współczuję przyszłych związków. Jeśli miałbym z kimś się dzielić jedynie 50/50 za wszystko,
@XpedobearX: Dlatego nie dziele sie 50/50 bo zarabiam 20x wiecej. Ale nie pozwalam tez decydowac o "wspolnych" wydatkach ktore w 90-100% finansuje ja :)

Nie rozumiem po co mam pytac partnerke o zgode kiedy kupuje samochod za wlasne pieniadze ktorym ona tylko bedzie za darmo wozona?

Mam tez ja pytac o zgode przy zakupie kolejnych nieruchomosci ktore potem finansuja nasz wysoki standard zyciowy bo wg ciebie ma decydowac o wydatkach tak
@miodeksmrodek: osobiście kupilem na olx za 1700 zł rok temu używanego gravela, 9 kg wagi i przerzutki shimano XT (2x9) + hydrauliczne hamulce przód tył + z przodu amortyzator wbudowany w rame Cannondale. Jedyna wada to rozmiar koła 27,5, a nie "nowoczesne" 29. No i dla amatora siodło twarde ( ͡° ͜ʖ ͡°)