Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@kubas_782: Przepłacasz okropnie za prąd, wodę i przedszkole + żłobek. U mnie wszystko to samo, ale bez siłowni, kredo i rat za AGD/RTV (spłacone już dawno) wychodzi ~2100zł...
@enron: @kubas_782


przecież wyżywienie to 10zł za trzy posiłki, a dodatkowe godziny są po złotówce z groszami, u mnie za luty wyszło 200zł


@Zielony_Ogr: wszystko zależy od tego czy to przedszkole publiczne czy prywatne - prywatne już niekoniecznie liczy godziny po złotówce. Jeśli w przedszkolu nie ma kuchni tylko jest catering to dzienne wyżywienie jest bliżej 20 zł.
Lubię jak ludzie nie mający dzieci #!$%@?ą że prywatny żłobek to luksus. Sam musiałem posłać kaszojada do prywatnego, bo by dostać się do państwowego musiał bym zgłosić młodą zaraz po poczęciu a i tak nie ma pewności czy by się dostała.


@K_eM1: ja zgłosiłem jak tylko miałem PESEL nadany i taki #!$%@?. Koło mnie remontowali żłobek miejski na prawie 200 miejsc. W momencie otwarcia po remoncie kaszojad miał rok i 2,5
@kubas_782 kurde ale zazdrosze takiej raty. Ja chcę teraz z partnerem kupić mieszkanie i mimo to, że wcale kredytu nie chcemy pod korek, tylko na jakieś 60% naszej zdolności to rata wychodzi min 3200 zł + te ubezpieczenia i inne bezdety wychodzi właściwie 3500, a gdzie czynsz i opłaty. Jestem załamana bo nie chce już wynajmować ale ta cena kredytu mnie przytłacza :(
@kubas_782:

Wynajem pokoju - 700 zł
Media (woda, gaz, prąd, śmieci, internet) - 200 zł
Telefon - 25 zł
Olej, degreaser, szmatki i klocki do roweru: 5 zł
Abonamenty dodatkowe: (Youtube Premium Family): 15 zł
Opłata za multisport z pracy: 40 zł

Łącznie 985 zł

A jedzenie ok. 800 zł - full clean keto, steki z polędwicy, świeże warzywa (w tym pomidory xD), oliwa, sery szwajcarskie, krewetki, jaja, itd.
@kubas_782 U mnie podobnie:

Kredyt - 2600
Przedszkole publiczne 1 dziecko - 350 zl (od września podstawowa prywatna 900)
Prąd - zawsze płaciłem jakieś 150 zł/mc, teraz mam fotowoltaikę więc na razie nie wiem ;)
Woda - 50-60 poza latem, 100 jak podlewam trawę, szambo raz w miesiącu 200.
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 400. W lato spada do 60-70
Śmieci 100
Internet 80
Telefony - 70
KKOP - 400, ubezpieczenie naszej trójki
@kubas_782:
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450.
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Bogol #!$%@?!