Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
problem w tym, że prywatny żłobek to nie jest ekstrawagancja


@enron: ale ja nie pisałem, że jest to ekstrawagancja tylko, że po prostu zarabiając 3k nie wydaje się na żłobek 2k, bo po prostu na to nie stać. I koniecznością jest szukanie tańszych alternatyw.
@kubas_782: Liczby podałeś rozsądne oprócz tej wody bo to w chooj drogo, ja odpalam zmywarkę codziennie nawet jak nie jest pełna i rachunek wychodzi sporo mniejszy. Ale nawet licząc mniej za złobek przedszkole i kredyt to wychodzi bardzo dużo, doliczając oszczędności i jedzenie to wyjdzie i tak kwota powyżej średniej krajowej netto moim zdaniem.

To jest dobry punkt na dyskusję o tym dlaczego ludzie nie mają dzieci, może by chcieli mieć
Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)

Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl


@kubas_782: Dziękuję Ci niesitniejący Panie Boże, że mam mieszkanie bez kredytu i nie mam dzieci i mogę te pieniądze #!$%@?ć na giełdę.

Tak sobie myślę to w sumie jakbyś przez 3 miesiące nie płacił za kredyt i przedszkole to byś mógł sobie z partnerką na malediwy na 8 dni
niochland - >Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)...

źródło: d865f39989d3d0f5513a5d202244f0a9

Pobierz
Jak chcesz trochę zaoszczędzić to możesz wozić rodzinę takim czymś. Polecam bo mało pali. Z dziećmi to polecam zrobić. W odstępie 9. Lat to wtedy starsze opiekuje się młodszym i nie trzeba żłobka.
Co do wody to najlepiej naczynia namaczać w Wannie i w tej samej wodzie myć dzieci

Zamiast siłowni to praca w przeprowadzkach(jeszcze zarobisz)
Zamiast wyjścia do knajpy to lepiej wyjść do znajomych na obaid, mózg odbiera to podobnie
rafal-heros - Jak chcesz trochę zaoszczędzić to możesz wozić rodzinę takim czymś. Pol...

źródło: IMG_20230219_190624

Pobierz
Raty opa są wyższe niż moje opłaty miesięczne


@SzycheU:

Co z tego, że są wyższe? To będzie kiedyś jego ty wrzucając kasę w najem wyrzucasz pieniądze w błoto, a on je sobie "odkłada" gdyby ich potrzebował sprzedając mieszkanie (ofc nie całość, bo odsetki itp, ale da się wszystko mądrze robić nadpłacając itd)

a ja w tym czasie będę odkładał zaoszczędzone pieniądze na koncie


no i co Ci dadzą te pieniądze na
To nie jest kraj dla biednych ludzi


@kubas_782: To nie jest kraj dla ludzi

Prąd - 220

Woda - 280

Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.


Ale swoją drogą prowadzisz w domu jakąś manufakturę że tyle płacisz miesięcznie za media czy to tak tylko po to żeby gorzej wyglądało? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubas_782 easy u mnie dom bez kredytu rodzina 2+1 + kot, dzieciak do publicznego przedszkola dopiero od września i już na dzień dzisiejszy wydaje mniej o 4500zl. prąd mam fv place 30 zł miesięcznie, woda 90zl, gaz lato 30 zł zima 400, śmieci 100 internet tv 70zl, telefony 60 brak rat. tylko Netflix 15zl. także tutaj też mam 1000 zł mniej.w sumie na oko po analizie na dzień dobry wydaje 5500 zł
A wiesz co "najtragikomiczniejsze", to to że patusy mogą mieć i 6 dzieci, zarabiać najniższą krajową, a i tak będą mieli mieszkanie, opłacone wszystko z pieniędzy zwykłych polaków, dzieci szkołę i jeszcze mogą chlać dziennie xD

Taki patus to jak się dobrze zakręci w socjalu to i więcej dostanie niż średnia krajowa x 2 xD

Jak ja tego kraju nienawidzę :D
@enron: ale ja nie pisałem, że jest to ekstrawagancja tylko, że po prostu zarabiając 3k nie wydaje się na żłobek 2k, bo po prostu na to nie stać. I koniecznością jest szukanie tańszych alternatyw


@pwone: nie istnieje tańsza alternatywa. Tzn. istnieje - nieposiadanie dzieci ( ͡º ͜ʖ͡º)