Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@kubas_782: no, czyli jedna pensja. Żlobek wybrałeś chyba najdroższy w okolicy, sporą przesadę tu widzę, z czego połowę opłacasz z 500+. Dzieci nie są za darmo, w momencie ich robienia powinieneś o tym wiedzieć.
Druga pensja, żony/konkubiny/kogokolwiek spokojnie wystarczy na inne opłaty, wakacje, utrzymanie samochodu itp. Chyba że nie pracuje to wtedy po kiego żłobek?
@kubas_782 Przykład który podałeś jest zupełnie nie realny znasz kogoś kto tak żyje ? Min przy rodzinie 2+2 na przedmieściach Wrocławia to jest to 10k na rękę wtedy zostaje Ci 3500 na jedzenie. Żeby to osiągnać to wystarczy że dwie osoby zarabiają po 4500+ masz za bombelki hajs nie jest to jakiś wyczyn. Więc jest to troche manipulacja, koszty życia mojej rodziny to gdzieś 10k miesięcznie i mieszkam na wsi 20km od
@kubas_782: Good for you, ja też płaciłem na początku obecnego kredytu ok. 2,6k, udało się zatrzymać na 4k na pięć lat, jakbym nie zamienił, na stałe to płaciłbym ponad 5.
Z drugiej strony płacę 1250 raty ze stałym oprocentowaniem (ok 4,5% jak dobrze pamiętam) za samochód i tutaj mega win, jakbym brał dzisiaj taki sam model to bym zapłacił z 2500.
@kubas_782: Z ciekawości też zrobiłem podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia:

Fundusz remontowy do spółdzielni - 85zł
Inne koszty do spółdzielni - 85zł
Podatek od nieruchomości - 5zł
Prąd - 60-70zł
Woda - 12,5zł
Ciepła woda i ogrzewanie - 215zł
Śmieci - 25zł
Internet, TV - 90zł
Telefony - 20zł
Jakiekolwiek raty - 0zł
Paliwo do auta - 150zł
Abonamenty dodatkowe - 0zł
Siłownia - w piwnicy - 0zł
Razem - 750zł
a gdzie żarcie


@kubas_782: nie #!$%@?, zjesz w przyszłym miesiącu, gdy zaoszczędzisz na wodzie i wykąpiesz się w maju bo w maju zaoszczędzisz na paliwie, jak będziesz jeździł rowerem bo już ciepło będzie. A poza tym masz jeszcze nerkę. Tak trzeba żyć!
sciana - >a gdzie żarcie

@kubas_782: nie #!$%@?, zjesz w przyszłym miesiącu, gdy zao...

źródło: AOriqsWmbTNw7gTv

Pobierz
u mnie wychodzi min. 8-9k msc na pokrycie wszystkiego co niezbędne miesięcznie (mieszkanie, raty, opłaty, zakupy) (2+1+ psy). zaraz wjedzie żłobek i się zrobi min. 9,5-10k msc.