Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@kubas_782:
Wydaje sie, ze zyjesz normalnie a wydajesz dosc sporo (faktycznie zlobek + przedszkkle to przesrane koszty).

Sam zrobilem swoj rachunek sumienia:
Rata za dom 5400
Rata za moje auto 2250
Rata za auto zony 1500
Prad 200
Gaz 500
Woda 70
Scieki 250
Smieci 200
Internet 130
Abonamenty 50
Przedszkole+obiady w szkole 700
Paliwo 600
Telefony 75

Razem: 11 750

Duze miasto wojewodzkie, 3 dzieci, dom w granicach miasta.
@kubas_782: to podam Ci moje na dwie osoby :)
- prąd 24,86 (jest fotowoltaika)
- ogrzewanie 0 zł (ogrzewam klimami, PV pokrywa 100% kosztów ogrzewania w roku)
- gaz na potrzeby CWU (190 zł, tu są straty, zbiornik w nieogrzewanej piwnicy)
- woda / kanalizacja 180 zł
- śmieci 58 zł
- internet, netflix, tidal 120 zł
- telefony komórkowe 40 zł
- leasing samochodu 1100 zł
- paliwo 600 zł
@K_eM1: Co do zwrotu za żłobek albo jego brak, ważne jest by przy wysyłaniu wniosku o dofinansowanie nie dotykać okienka do kiedy dziecko będzie uczęszczać, nawet jeśli nic nie wpiszesz ale otworzyłeś te okienko to system z dupy ustawia tylko na chyba dwa miesiące do przodu (czego nie widać we wniosku) moja rozowa miesiąc rozkminiala ten błąd bo też dostaliśmy tylko za pierwsze dwa miesiące żłobka a potem cisza i nagle
@SzycheU: Ogólnie doceniam, że bardzo ładnie ominąłeś temat moich argumentów. Nie potrafisz pojąć, że nie wystarczy wynajmować poza centrum miasta, by płacić "mało". Nie rozumiesz, że OP może żyć w większym mieście, w którym ceny najmu są tak wysokie, że nie opłaca się wynajmować. Proponujesz komuś wegetację, żeby obciąć wydatki. Dodatkowo OP wcale się nie żali na to, że go nie stać. Jeszcze rozumiem, jakby miał jakieś "luksusy" typu codziennie jedzenie
Wcale nie są to wielkie wydatki. Ten pakiet to nawet nie jest klasa średnia tak na prawdę.
To po prostu jakaś podstawa żeby żyć jak człowiek a nie jak robak harujący na jaśnie państwa rządzących.
@belzebup:

Biedni ludzie nie płacą za prąd 220 zł. Nie jestem jakoś bardzo biedny i w ogóle nie oszczędzam a nie zużywam nawet połowy z tego. Co ty masz koparkę Bitcoin w piwnicy? ;p


To chyba ominęły Cię noworoczne podwyżki energii elektrycznej. Ja płacę po nowym roku 190zł, o jakies 70% wiecej niż w 2022 ;) Tylko dlatego, że przekroczyłem w tamtym roku 2 MWh sumarycznego rocznego zużycia. Mieszkam w mieszkaniu
Ze względu na polski ład i złodziejstwo w samorządach ucięli dofinansowanie połowie dzieciaków

@kubas_782: to bardzo dobrze, że ucięli. Powinni to zlikwidować.
Złodziejstwo.