Wpis z mikrobloga

Tak jest, przychodzi typ do pracy na staż i mówi że mniej za 26, 27 zł za godzinę to nie będzie wstawał z łóżka XD Ja kiedyś na studiach miałem darmowy staż na którym zapierdzielałem, czy to rzeczy związane ze stażem, czy jakieś zamiatanie podłogi, bo robota była. Dopiero później to zaoowocowało w postaci zatrudnienia. Ale nie XD Teraz młodzi mają kupe kasy od rodziców, ale i tak za mniej niż takie absurdalne pieniądze nie będą pracować... Dokąd to wszystko idzie to nie wiem, ale za jakiś czas za porozmawniae z przyjacielem czy wypicie piwa będą młodzi chcieli hajsu
#bekazpodludzi #pracbaza
duszanzkapitana_dupy - Tak jest, przychodzi typ do pracy na staż i mówi że mniej za 2...

źródło: 1656634586_zltvcp_600

Pobierz
  • 91
@duszan_z_kapitana_dupy: ja #!$%@?, ludzie nie chcą pracować za śmieszne pieniądze, o tempora o mores. No nie chcą, bo nie ma takiej biedy, że się skrobie każdy grosz. To chyba dobrze? O to przecież walczyliśmy?
A za 5 zł na godzinę to sobie sam zbieraj maliny w pełnym słońcu XD
Maliny to tam kij, jeszcze łatwo i przyjemnie. Ale taki agrest, truskawki czy inną borówkę to w dupie XD
Ja kiedyś na studiach miałem darmowy staż na którym zapierdzielałem, czy to rzeczy związane ze stażem, czy jakieś zamiatanie podłogi, bo robota była


@duszan_z_kapitana_dupy: Gratulacje, robiłeś za niewolnika xD
Tu serio nie ma się czym chwalić.

Dopiero później to zaoowocowało w postaci zatrudnienia

Pracować by dostać pracę? Bez sensu. Pracuje się, bo się dostało pracę, nie na odwrót.

Dokąd to wszystko idzie to nie wiem,

Idzie w dobrą stronę.

ale za
@ShowBiz: ja to wszystko wiem, mam za sobą maliny, teraz na ich miejscu wiśnie. Wiem ile pracy trzeba włożyć, żeby plon był dobry. Niemniej przy niskiej cenie na skupie zbiera się samemu i/lub z rodziną. A czego się nie zbierze to spada z krzaka na ziemię.
W momencie kiedy zarobek za zbiór ledwo pokrywa koszty dotarcia na miejsce, to niewielu będzie chętnych :D
@cybher2 nie no, faktycznie, za zbieranie malin bo nic nie umiesz to 7k na rękę bo przecież po co pracować, faktycznie czasy się zmieniły, wszyscy chcieli by przed kompem w korpo z korpo kawka bo przecież fizyczna praca przez chwilę w wakacje to straszna jest. ja #!$%@? jaki ten świat jest dziwny
Ja kiedyś na studiach miałem darmowy staż na którym zapierdzielałem, czy to rzeczy związane ze stażem, czy jakieś zamiatanie podłogi, bo robota była

Teraz młodzi mają kupe kasy od rodziców, ale i tak za mniej niż takie absurdalne pieniądze nie będą pracować... Dokąd to wszystko idzie to nie wiem


@duszan_z_kapitana_dupy: odkąd mam 13 lat co wakacje/ferie pracowałam, na weekendy się też łapałam jakichś dodatkowych prac. Na zmywaku zarabiając zawrotne 5,70 na
@duszan_z_kapitana_dupy: Darmowy staż może być ok, pod warunkiem że dużo się tam nauczysz i przyśpieszy to twoją karierę. Jeśli masz tylko kserować dokumenty parzyć kawę itp. to nie widzę tu najmniejszego sensu. Tak czy inaczej obecnie jest bardzo duży płatnych staży więc nie ma się co dziwić że nikt nie chce robić za darmo. Nie mam dzieci, ale prawdę mówiąc wolałbym je utrzymywać niż zmuszać żeby pracowało dużo poniżej kwalifikacji i