Wpis z mikrobloga

Tak jest, przychodzi typ do pracy na staż i mówi że mniej za 26, 27 zł za godzinę to nie będzie wstawał z łóżka XD Ja kiedyś na studiach miałem darmowy staż na którym zapierdzielałem, czy to rzeczy związane ze stażem, czy jakieś zamiatanie podłogi, bo robota była. Dopiero później to zaoowocowało w postaci zatrudnienia. Ale nie XD Teraz młodzi mają kupe kasy od rodziców, ale i tak za mniej niż takie absurdalne pieniądze nie będą pracować... Dokąd to wszystko idzie to nie wiem, ale za jakiś czas za porozmawniae z przyjacielem czy wypicie piwa będą młodzi chcieli hajsu
#bekazpodludzi #pracbaza
duszanzkapitana_dupy - Tak jest, przychodzi typ do pracy na staż i mówi że mniej za 2...

źródło: 1656634586_zltvcp_600

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • 27
@duszan_z_kapitana_dupy: Jakbym miał typa który szoruje kible za darmo to bym chyba go wyśmiał.

Szacunek ma się do osoby która się ceni, ale zwrócisz na to uwagę jak się wyprowadzisz od mamusi.
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: To są wysrywy januszy co chcę mieć pracowników za psie pieniądze żeby sami mogli się czyimś kosztem obłowić. I co najlepsze, jak byłeś takim frajerem za młodu, to potem jak jesteś starszy to chcesz kogoś tak samo zrobić.

  • Odpowiedz
  • 14
@duszan_z_kapitana_dupy
"aktywności typu pozamiataj podłogę czy umyj kibel nie mają służyć temu żeby zarobić czy coś się nauczyć, na to przyjdzie czas - tu chodzi o to żeby pokazać szefowi że jest się w porządku i żeby docenił nasze zaangażowanie"

xDxDxD
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy Proste, prymitywne prace istniejące od zarania dziejów polegające na kopaniu w ziemii - takie jak rolnictwo i górnictwo powinny być wykonywane wyłącznie w krajach gdzie stawki są najniższe na świecie. A kraje bogatsze powinny się skupić na działalności przynoszącej większy zysk i wyższych kwalifikacji (programowanie, inżynieria, itp) . Tak ciężko to zrozumieć że kiedyś byliśmy takim właśnie biednym krajem a teraz jesteśmy bogatszym.
  • Odpowiedz
wszyscy chcieli by przed kompem w korpo z korpo kawka bo przecież fizyczna praca przez chwilę w wakacje to straszna jest. ja #!$%@? jaki ten świat jest dziwny


@makkak: I co w tym dziwnego? Mnie by dziwiło, gdyby ktoś wolał zbierać maliny, zamiast mieć pracę biurową.
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy: I słusznie. Jak chcesz żeby świat Cię cenił to sam musisz się cenić. Szkoda czasu na prace które nie mają perspektywy rozwoju. Co innego być stażystą w IT za damski #!$%@? ale uczyć się fachu, a co innego smażyć frytki w macu. Ja olałem smażenie frytek, wolałem prace wakacyjne gdy byłem studentem. A po zdobyciu wykształcenia to już brałem gówno staże na początku żeby się zaczepić.
  • Odpowiedz