Wpis z mikrobloga

Krapkowice są niewielkim miastem położonym w województwie opolskim przy autostradzie A4, co sprawia, że często jest pomijane jako atrakcja turystyczna. Chciałbym z góry powiedzieć, że jest to błąd, ponieważ miasto ma do zaoferowania całkiem sporo ciekawych zabytków.
Moim celem były oczywiście mury obronne, a zwiedzając miasto bardzo się zdziwiłem, że zachowało się ich aż tak dużo. Oczywiście Krapkowice stały się częścią projektu "Miasta stojące murem".

Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o Krapkowicach:
- Średniowieczne obwarowania pochodzą z XIV wieku. Miały 860 metrów długości, a do dzisiaj zachowało się 40%, czyli około 350 metrów.
- W Krapkowicach znajduje się XVII wieczny zamek, który obecnie działa jako szkoła.
- W mieście zachowały się trzy piece wapiennicze z początku XX wieku.
- W Otmęcie znajdują się kościół oraz ruiny zamku zbudowane najprawdopodobniej przez templariuszy.
- Bardzo ciekawy jest zamek (pałac) w Rogowie Opolskim z XVI wieku.
- W Krapkowicach można zobaczyć zabytkowe wieże ciśnień, z których najciekawsza znajduje się na terenie Fabryki Papieru.

https://wykop.pl/link/7011751/krapkowice-opolskie-projekt-miasta-stojace-murem

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #podroze #turystyka #opolskie #krapkowice #podrozujzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania
źródło: 041
  • 33
@antekwpodrozy: Dobra robota, jak zawsze! Na murach obronnych się nie znam ale w Tarnowie przetrwała jakaś część murów obronnych miasta , może warto byłoby przedstawić to miasto? Pozdrawiam i trzymaj tak dalej!
@antekwpodrozy: Zjazd z A4 na krapkowice i masz świetny bar POSIŁEK obok stacji CPN. Czynny 24/h, zupy dostajesz w wazie, ceny przyjemne, wszystko świeże, gorące, smaczne. Polecam.
ja bym dodał że chyba najtansze miejsce na zabieg laryngologiczny w Dolnośląskim i Opolskim .

Algerino kebab - bardzo dobry, tani, w lokalu strasznie zimno :>